TAURON Metropolia Silesia: Liderki zagrają w Bratysławie

2 miesiące temu | 06.12.2023, 12:58
TAURON Metropolia Silesia: Liderki zagrają w Bratysławie


W sobotę i niedzielę (9 i 10 grudnia) reprezentacja Polski, która gra w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet pod szyldem TAURON Metropolia Silesia, zmierzy się na wyjeździe z HC SKP Bratysława. Polki prowadzą w tabeli EWHL, Słowaczki plasują się na trzeciej pozycji. 

Podopieczne Zbigniewa Wróbla mają za sobą 14 rozegranych spotkań w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet. Aż dwanaście z nich Hokejowe Orlice wygrały. Ostatnio, 25 i 26 listopada dwukrotnie zmierzyła się w Satelicie w Katowicach z kazachskim zespołem Aisulu Ałmaty. W pierwszym spotkaniu rywalki wygrały w rzutach karnych 4:3, a w niedzielę Polki zrewanżowały się, zwyciężając 4:0.

W najbliższą sobotę i niedzielę rywalkami TAURON Metropolii Silesia będzie mocna drużyna z Bratysławy. Słowaczki plasują się na trzeciej pozycji w tabeli, mając na koncie 9 zwycięstw i 2 porażki. W ostatniej kolejce, 3 grudnia zespół pokonał MAC Budapest 4:1. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 17:45, a niedzielny o godz. 12.

Warto przypomnieć, że we wrześniu Polska Organizacja Turystyczna zawarła umowę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Okazją do promocji atrakcyjności turystycznej Polski za granicą są występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Gospodarze Turnieju Prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich
Sponsorzy Turnieju Prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich
Partnerzy Medialni