Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

TAURON wspiera sport w Oświęcimiu

3 tygodnie temu | 18.01.2023, 08:50
TAURON wspiera sport w Oświęcimiu

TAURON dołączył do sponsorów hokeistów Unii Oświęcim w sezonie 2022/2023. Drużyna grająca w Polskiej Hokej Ligi będzie występować pod nazwą TAURON Re-Plast Unia Oświęcim.

– To ważny dzień dla polskiego i oświęcimskiego hokeja. Cieszy nas to, że potentat energetyczny jakim jest grupa TAURON dołączył do grona sponsorów naszej drużyny i to od razu jako Sponsor Tytularny. Liczymy na owocną współpracę, z której zadowolone będą obie strony. Jestem przekonany, że wspólnie sięgniemy po najwyższe laury i to już w tym sezonie. Nadmienię, iż po 36 kolejkach Polskiej Hokej Ligi drużyna TAURON Re-Plast Unia Oświęcim zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 73 punktów. Serdeczne podziękowania kieruję do prezesa Pawła Szczeszka, za zaufanie, i za to co robi dla sportu w Polsce – powiedział Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport. 

W ramach współpracy logotyp TAURON pojawił się między innymi na tafli, na bandach, na pleksi, w boksach drużyn, na strojach zawodników oraz w mediach społecznościowych oświęcimskiego klubu.

- Wspieramy sport szczególnie tam gdzie jest on ważny dla lokalnych społeczności. Oświęcimski hokej jest wizytówką tego miasta, a klub jest jednym z najbardziej znanych w Polsce. Od lat na hokejowe mecze przychodzą całe rodziny mieszkańców miasta i my chcemy być częścią tej wspaniałej społeczności - mówi Artur Warzocha, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia. - Liczymy, że z naszym wsparciem oświęcimscy hokeiści nawiążą do wielkich sukcesów końca lat 90 tych i pierwszej dekady XXI wieku - dodaje Artur Warzocha.

TAURON jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dostawca energii elektrycznej w Polsce. Od trzech lat energetyczny lider realizuje Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację firmy w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne.

Firma aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi. Do 2030 roku Grupa zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. TAURON od lat wspiera polski sport i propaguje pozytywne wartości, angażując się w wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i charytatywnym.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner drużyny Polski seniorek grającej w EWHL
Partnerzy IIHF Mistrzostw Świata U18 Kobiet Dywizji 1B
Instytucje
Partnerzy Medialni