Trzecie zwycięstwo Polaków i triumf w Turnieju o Puchar Niepodległości

6 miesięcy temu | 11.11.2023, 22:19

W sobotę, 11 listopada w w ArcelorMittal Park w Sosnowcu zakończył się Turniej o Puchar Niepodległości. W ostatnim spotkaniu Polacy pokonali Litwę 5:1. Wcześniej byli lepsi w starciach z Estonią oraz młodzieżową reprezentacją Łotwy i pewnie wygrali cały turniej.

Początkowo mecz z Litwą był wyrównany i zacięty. Po pierwszej tercji Biało-Czerwoni prowadzili 1:0 po bramce Igora Smala. W drugiej Litwini wyrównali, a pod koniec tej odsłony gry Alan Łyszczarczyk po indywidualnej akcji wpakował krążek do bramki. W trzeciej tercji bramkarza rywali przelobował Bartłomiej Jeziorski, który zakończył turniej z pięcioma golami. Świetnie prezentował się także w całym turnieju Alan Łyszczarczyk, który sobotnie spotkanie zakończył z dubletem. Ostatecznie podopieczni Roberta Kalabera triumfowali 5:1 a po zakończeniu spotkania kibice odśpiewali wspólnie z hokeistami Mazurka Dąbrowskiego.

Wcześniej Biało-Czerwoni pewnie pokonali Estonię 7:3 oraz młodzieżową reprezentację Łotwy 5:1.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP. Gospodarzami wydarzenia były Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Wśród Partnerów byli: Tauron (Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie), Hotele Diament i Toyota Czajka (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

Polska – Litwa 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Smal 9, Łyszczarczyk 39, Jeziorski 46, Łyszczarczyk 52, Bukowski 52 - Gintautas 27

Polska: Miarka – Kostek, Kurnicki; Jeziorski, Paś, Wanat - Ciura, Jaśkiewicz; Łyszczarczyk, Komorski, Krężołek – Zieliński, Wanacki; Filipek, Smal, Tyczyński – Horzelski, Florczak; Kiedewicz, Krzemień, Bukowski.
Trener: Kalaber

Litwa: Pavliukov, Karla – Gusevas, Krukovski; Kalenikovas, Krakauskas, Noreika – Mikalauskas, Rumsevicius; Bendzius, Cetvertak, Gintautas – Marcinkevicius, Jasusonis; Kudrevicius, Binkulis, Bogdziul – Kipras, Ignotas. Trener: Aleinikovas