Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. Porażka z Koreą Południową

2 tygodnie temu | 11.02.2024, 22:52
Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. Porażka z Koreą Południową

W niedzielę, 11 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu zakończył się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W ostatnim meczu Polacy przegrali z Koreą Południową 2:3 po dogrywce i zajęli trzecie miejsce. Awans do dalszej fazy kwalifikacji zdobyła z kompletem zwycięstw Ukraina.

Kiedy Biało-Czerwoni przystępowali do spotkania z Koreą Południową, wiadomo już było, że Polacy nie awansują do dalszej fazy. Przed tym meczem Ukraina pokonała Estonię 5:3 i z kompletem zwycięstw zakończyła rywalizację na lodowisku w Sosnowcu. Ukraina awansowała do turnieju, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września tego roku, a stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Nasz zespół w czwartek wygrał z Estonią 4:0, w piątek przegrał z Ukrainą 2:3 w karnych. W niedzielnym starciu Polacy mieli ogromne problemy z ruchliwymi rywalami. Bramkarz David Zabolotny miał sporo pracy. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, a w drugiej Koreańczycy w 36. minucie objęli prowadzenie. W trzeciej tercji wyrównał Dominik Paś, któremu wystarczyło przyłożyć kij po podaniu Pawła Zygmunta. Goście znowu wyszli na prowadzenie, po tym jak rzut karny wykorzystał Hong. Zaledwie 27 sekund później Jakub Wanacki wpakował krążek do bramki i było 2:2. W dogrywce złotego gola strzelili rywale. Ostatecznie Polacy zajęli w turnieju trzecie miejsce.

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia

Gospodarzami prekwalifikacji były Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Partnerem instytucjonalnym Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerami TAURON Polska Energia S.A., PESA, Toyota Czajka i Senactive. Podczas turnieju, w roli Sponsora Strategicznego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zadebiutowała także Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier.

Niedziela, 11 lutego

KOREA POŁUDNIOWA - POLSKA 3:2 po dogrywce (0:0, 1:0, 1:2, d. 1:0)
Hong 36, 50, Song 64 - Paś 48, Wanacki 51

KOREA POŁUDNIOWA: Lee Yeonseung - Lee Don Ku, Lee Seungjae; Lee Chong, Hong, Shin - Nam, Song; Kim Sangwook, Lee Chonghyun, Kang – Kim Hyunseo, Jeong; Bae, Lee Young, Lee Hyun – Kong, Jee, Kim Sanyeob, Kim Shiwan. Trener: Kim Woojae

POLSKA: Zabolotny - Wanacki, Dronia; Fraszko, Pasiut, Wronka – Wajda, Górny; Paś, Kolusz, Dziubiński – Ciura, Jaśkiewicz; Komorski, Wałęga, Jeziorski - Zieliński, Horzelski; Zygmunt, Galant, Michalski. Trener: Kalaber


Wyniki Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Czwartek, 8 lutego

Polska – Estonia 4:0
Korea Południowa – Ukraina 0:4

Piątek, 9 lutego
Estonia – Korea Południowa 2:4
Polska – Ukraina 2:3 w karnych

Niedziela, 11 lutego

Ukraina – Estonia 5:3
Korea Południowa - Polska 3:2 po dogrywce

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Gospodarze Turnieju Prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich
Sponsorzy Turnieju Prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich
Partnerzy Medialni