Twardy mecz reprezentacji Polski ze Słowenią

1 tydzień temu | 19.04.2024, 20:27

W piątek, 19 kwietnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów reprezentacja Polski rozegrała drugi mecz ze Słowenią. Po bardzo szybkim, twardym i widowiskowym meczu Biało-Czerwoni przegrali 1:3. Następne mecze kontrolne nasza drużyna rozegra w przyszłym tygodniu w Nottingham z Wielką Brytanią.

Piątkowe starcie było toczone w bardzo szybkim tempie. W pierwszej tercji wyborną sytuację miał m.in. Patryk Krężołek. Słoweńcy też często atakowali. W 16. min Marcel Mahkovec wpakował krążek do bramki. Nasza drużyna wyrównała w drugiej tercji po precyzyjnym strzale Kamila Wałęgi w okienko bramki. W tej odsłonie Polacy mieli kolejne wyśmienite okazje, kiedy grali w podwójnej przewadze, ale nie zdołali pokonać słoweńskiego bramkarza.

W trzeciej tercji Bartosz Ciura stoczył pojedynek bokserski z Anze Kuraltem. W 47. min Blaz Tomazevic strzelił gola na 2:1 dla gości. Sporo pracy miał w obronie m.in. Kacper Maciaś, który grał w tym spotkaniu razem ze swoim bratem Krzysztofem. Pod koniec rywale podwyższyli wynik na 3:1. Mimo porażki kibice oklaskami pożegnali polską drużynę, która ambitnie walczyła i pokazała sporo dobrych akcji. Po spotkaniu odbyła się jeszcze seria rzutów karnych, wygrana przez nasz zespół 3:1.

Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają za tydzień. W Nottingham 26 i 27 kwietnia (piątek i sobotę) zmierzą się z Wielką Brytanią, która też szykuje się do mistrzostw świata elity. W kwietniu ubiegłego roku właśnie w Nottingham gospodarze i Polacy wywalczyli awans do grona najlepszych drużyn globu. 3 maja podopieczni Roberta Kalabera zagrają na wyjeździe ze Słowacją, a 7 maja w ostatnim sparingu przed MŚ elity w Sosnowcu rywalem naszej drużyny będzie Dania.

Gospodarzem wydarzenia było Miasto Bytom. Sponsorem Głównym reprezentacji Polski jest Westminster Polska, Sponsorem Strategicznym Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie Polski Cukier, Sponsorem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Tauron. Partnerami: Toyota Czajka i PESA (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).

POLSKA – SŁOWENIA 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Wałęga 29 - Mahkovec 16, Tomazevic 47, Sabolic 59

POLSKA: Fucik – Kostek, Kolusz; Wronka, Pasiut, Chmielewski – Bryk, Ciura; Paś, Wałega, Łyszczarczyk; Kacper Maciaś, Dronia; Zygmunt, Smal, Urbanowicz – Horzelski, Wajda; Krężołek, Komorski, Krzysztof Maciaś. Trener: Robert Kalaber

SŁOWENIA: Us (Kolin) – Magovac, Masic; Torok, Ticar, Sabolic – Cepon, Cosic; Kuralt, Macuh, Drozg – Bohinc, Stebih; Ograjensek, Podrekar, Mehle – Tomazevic, Bericic, Mahkovec. Trener: Edo Terglav