Uniwersytecka Kadra PUHA na World Cup of University Hockey

1 rok temu | 11.04.2023, 14:44
Uniwersytecka Kadra PUHA na World Cup of University Hockey

Trenerzy Lubomir Witoszek i Artur Ślusarczyk ogłosili kadrę na World Cup of University Hockey 2023, czyli akademickie mistrzostwa świata. Znalazło się w niej 23 zawodników i jeden gracz rezerwowy.

Wczoraj zakończyło się zgrupowanie w Oświęcimiu, po którym selekcjonerzy dokonali wyboru graczy. W tym gronie oprócz graczy UKH Unii Oświęcim są też młodzieżowi reprezentanci Polski na czele z Jakubem Ślusarczykiem i Michałem Kusakiem.

– To był dla nas intensywny czas. Mieliśmy okazję odbyć sześć jednostek treningowych i popracować nad wieloma elementami. Przed nami jeszcze dwa treningi: jeden w Janowie, a drugi na miejscu w Rumunii – wyjaśnił Lubomir Witoszek, trener reprezentacji oraz UHT Sabers Oświęcim. – Oczywiście jesteśmy beniaminkiem w tym gronie i ten turniej jest dla nas swego rodzaju nowością. Jedziemy tam z pozytywnym nastawieniem i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – dodał.

Przypomnijmy, że zmagania rozpoczną się 14 i potrwają do 19 kwietnia. Wszystkie mecze Mistrzostw Świata w Hokeju Uniwersyteckim 2023 zostaną rozegrane na lodowisku Felcsíki w miejscowości Cârța. Polacy trafili do grupy B, w której zmierzą się z Kanadą, Czechami i Rumunią. Z kolei w grupie A zagrają Stany Zjednoczone, Słowacja, Szwecja i Węgry.

Grupa A: USA, SŁOWACJA, SZWECJA, WĘGRY

Grupa B : KANADA, CZECHY, POLSKA, RUMUNIA

Po dwie najlepsze ekipy zagrają w półfinałach. Ich zwycięzcy, 19 kwietnia 2023 powalczą o Puchar Świata w Hokeju Uniwersyteckim.

Terminarz:

14.04.2023 09:30 CZECHY – : – POLSKA

15.04.2023 13:00 POLSKA – : – KANADA

16.04.2023 16:30 POLSKA – : – RUMUNIA

Kadra Polski:

Bramkarze: Filip Płonka, Gabriel Kaczkowski (obaj UKH Unia Oświęcim), Dominik Buczek (MKS Cracovia).

Obrońcy: Michał Proczek, Kacper Łukawski (obaj BS Polonia Bytom), Marek Augustyniak (MOSM Tychy), Michał Kokoszewski, Dawid Tynka, Michał Jaracz (wszyscy MKS Cracovia), Piotr Kot, Jakub Najsarek (obaj UKH Unia Oświęcim).

Napastnicy: Michał Kusak (HC Energie Karlowe Wary U20), Jakub Ślusarczyk (HC Vitkovice Ridera U20), Filip Sienkiewicz (Marma Ciarko STS Sanok), Mateusz Bezwiński (Comarch Cracovia), Dominik Kasprzyk (Zagłębie Sosnowiec), Szymon Fus, Wasilij Jerasow, Patryk Kusak (wszyscy UKH Unia Oświęcim), Karol Moś, Jakub Musioł, Oliwier Ksiondz (wszyscy KS Katowice Naprzód Janów), Oliwier Tumidalski (BS Polonia Bytom). Rezerwowy: Wojciech Zając (UKH Unia Oświęcim).

Partnerem strategicznym wyjazdu polskiej reprezentacji jest Województwo Małopolskie jako Gospodarz III Igrzysk Europejskich Kraków Małopolska 2023

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni