W czerwcu w Nowym Targu turniej Polskiej Ekstraligi Hokeja Na Rolkach

4 tygodnie temu | 25.05.2024, 10:39
W czerwcu w Nowym Targu turniej Polskiej Ekstraligi Hokeja Na Rolkach


Nasi reprezentanci Alan Łyszczarczyk, Paweł Dronia i Patryk Krężołek zagrają w Nowym Targu w turnieju Polskiej Ekstraligi Hokeja Na Rolkach. Wydarzenie w Miejskiej Hali Lodowej odbędzie się w dniach 15-16 czerwca.

Alan Łyszczarczyk, który w poprzednim sezonie zdobył Mistrzostwo Polski z Gazda Team Nowy Targ oraz został MVP całej ligi, ponownie będzie reprezentował drużynę z Nowego Targu, która wystąpi pod szyldem Gazda&Jakobiszyn Team Nowy Targ, Paweł Dronia Marsjan Opole. W turnieju weźmie także udział Patryk Krężołek, ale aktualnie nie podjął jeszcze decyzji, w którym zespole zagra.


W tym sezonie ekstraliga Hokeja na Rolkach zyskała nową formułę rozgrywek. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w której znajdują się 4 zespoły. Do grupy A należą: Gazda & Jakobiszyn Team Nowy Targ, Luce Bielsko-Biała, BS Polonia Bytom oraz TH Marsjanie Opole, natomiast do grupy B należą: HC Pantery Cieszyn, KS SIMPLE Krynica-Zdrój, Łączy Nas Hokej Team i Team Hockey Łódź. Spotkania ligowe rozgrywane są w formule turniejowej tzn. w każdej grupie zostaną rozegrane 3 turnieje (1 dzień to 1 turniej), podczas których każda z drużyn rozegra 9 spotkań. W Nowym Targu rozegrane zostaną 2 turnieje 15-16 czerwca 2024 roku. Spotkania rozgrywane będą na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu na tafli głównej na specjalistycznej macie, która została zakupiona w zeszłym roku przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. Zasady gry nieco różnią się od tych, do których przyzwyczajeni są kibice hokeja na lodzie. Gra się po 4 zawodników w polu + bramkarz, krążek wykonany jest z plastiku, nie można grać ciałem, gra jest bardzo taktyczna, techniczna i widowiskowa.

Po rozegraniu turniejów ligowych odbędzie się turniej finałowy w dniach od 28 do 30 czerwca w Krynicy-Zdroju, który wyłoni drużynę mistrzowską w sezonie 2024. W turnieju finałowym bierze udział wszystkie 8 drużyn. Mistrz i wicemistrz rozgrywają mecze w osobnych grupach, które są podzielone po 4 drużyny. Następnie klasyfikacja w danej grupie decyduje o pozycji w fazie pucharowej.


Więcej informacji: https://hokejnarolkach2024.pl/


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni