home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

1 miesiąc temu

W Dusznikach-Zdroju powstaje nowy Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Pierwszy w Polsce tor bobslejowy, kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich, tunel śnieżny, hala lodowa i zmodernizowany tor wrotkarki oraz unowocześniony obiekt biathlonowy Duszniki Arena będą tworzyć infrastrukturę nowego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich - Centralnego Ośrodka Sportu,

W czwartek, w Dusznikach-Zdroju rozpoczęła się najważniejsza w ostatnich latach inwestycja dla tego miasta – powołano do życia Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu. To jest ósmy ośrodek COS w Polsce. Na terenie nowego ośrodka COS znajdzie się m.in. TAURON Duszniki Arena, czyli najlepszy aktualnie obiekt biathlonowy w Polsce, na którym organizowano już dwukrotnie mistrzostwa Europy w biathlonie zimowym oraz mistrzostwa świata w biathlonie letnim. Obiekt zostanie doposażony i przebudowany. Z istniejącej infrastruktury w skład COS wejdą także jeden z trzech profesjonalnych torów wrotkarskich w Polsce, hala sportowa, stadion piłkarski i korty tenisowe. Dodatkowo powstaną nowe obiekty: m.in. hala lodowa z lodowiskiem do gry w hokeja oraz short tracku, kryty pięćdziesięciometrowy basen oraz tunel śnieżny z trasami o łącznej długości około dwóch kilometrów do całocznych treningów zimowych. 

Sportowcy mieszkać będą w dwóch zmodernizowanych internatach. Obiekty sportowe i noclegowe będą skomunikowane z trasami zjazdowymi w Podgórzu i Zieleńcu, w tym z homologowaną czarną trasą FIS oraz trasami do narciarstwa biegowego w Górach Orlickich.

W uroczystym powołaniu COS w Dusznikach uczestniczyli m.in. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, oraz przedstawiciele związków sportowych, w tym sekretarz generalny Polskiego Hokeja na Lodzie, Andrzej Gut.

Udostępnij