Social Media

Reprezentacja Juniorek U-18

W Katowicach w styczniu odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek

1 miesiąc temu | 09.12.2022, 12:54

W przyszłym roku w dniach 9-15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach reprezentacja Polski będzie walczyć o awans na zaplecze Elity w 2023 IIHF Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Kadra Narodowa Juniorek będzie rywalizować z Danią, Hiszpanią, Chinami, Koreą Południową oraz chińskim Tajpej. Bilety będą do kupienia w serwisie KupBilet.pl.

We wrześniu tego roku w rozgrywanych w austriackim Radenthein Mistrzostwach Świata Dywizji IB reprezentacja prowadzona przez Magdaleną Jabłońska spisała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce, wygrywając z Danią i Koreą Południową. W listopadzie Biało-Czerwone uplasowały się również na drugiej pozycji w Turnieju Czterech Narodów a w dniach 15-17 grudnia w ramach przygotowań do styczniowych mistrzostw, Polki zagrają w miejscowości Puchov w Turnieju Nadziei Olimpijskich ze Słowaczkami, Czeszkami i Węgierkami.

Styczniowe Mistrzostwa Świata odbędą się na lodowisku Jantor w Katowicach, gdzie w kwietniu tego roku emocjonowaliśmy się IIHF Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB. Polki zdobyły srebrne medale, wygrywając cztery mecze i przegrywając jedynie z reprezentacją Chin, zespołem, w którym grało wiele zawodniczek urodzonych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Partnerami Mistrzostw są również Tauron, Ministerstwo Sportu, Toyota Czajka oraz Hotele Diament. Mistrzostwa odbywać się będą pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.