Westminster wspiera mistrzów i wicemistrzów. Teraz stawia na Polaków!

4 tygodnie temu | 15.03.2024, 14:00
Westminster wspiera mistrzów i wicemistrzów. Teraz stawia na Polaków!

Grupa Westminster od lat jest sponsorem hokejowych reprezentacji Kanady i Niemiec. Europejski gigant w branży nieruchomości ma nosa do hokeja na lodzie, bo właśnie te drużyny zmierzyły się w ubiegłorocznym finale mistrzostw świata. Teraz firma postawiła na Polaków, stając się Sponsorem Głównym hokejowej reprezentacji Polski, która w najbliższym czasie rozegra osiem meczów kontrolnych przed majowymi mistrzostwami świata elity w Czechach. W portalu KupBilet.pl rusza sprzedaż wejściówek na spotkania, które zostaną rozegrane w Polsce. Kuszą niskie ceny biletów, które wynoszą 30 zł (normalne) i 15 zł (ulgowe).

Po 22 latach przerwy Biało-Czerwoni wrócili do światowej elity hokeja na lodzie i w maju zagrają w Czechach wśród najlepszych drużyn globu.

Westminster Polska Sponsorem Głównym reprezentacji
Przygotowując się do najważniejszego turnieju od ponad dwóch dekad, kadrowicze rozegrają aż osiem sparingów. W tych meczach zagrają w nowych bluzach z logotypem Westminster Polska na froncie. Gigant na europejskim rynku nieruchomości związał się z Polskim Hokejem na okres trzech lat. Co ważne, równolegle wykupił także od agencji Infront prawa do reklamy na rękawach bluz hokejowych Polaków podczas mistrzostw świata. W trakcie imprezy w Czechach, Polacy wystąpią w strojach przygotowanych przez markę Nike, która jest partnerem IIHF (Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie) i ubiera wszystkie drużyny w turnieju mistrzowskim.

Niemcy, Kanada i Polska
Hokej jest jedną z czołowych dyscyplin, które wspieramy, promujemy i którymi się pasjonujemy. Od 2015 roku współpracujemy z reprezentacją Niemiec jako Sponsor Główny, jesteśmy również sponsorem reprezentacji Kanady na mistrzostwa świata. Teraz stawiamy na Polaków, licząc, że drużyna na stałe zadomowi się w elicie. Dostrzegamy rosnące zainteresowanie hokejem na lodzie w Polsce i jesteśmy pewni, że apogeum nastąpi w najbliższych miesiącach – podczas sparingów i turnieju mistrzowskiego. Wierzymy, że polska drużyna może sprawić niespodziankę i chcemy być częścią tego sukcesu – mówi Iwona Dziobek, Dyrektor Marketingu Westminster Polska.

Gigant na rynku nieruchomości
Westminster Polska jest częścią grupy Westminster, podstawą koncepcji biznesowej Westminster jest pozyskiwanie lokali mieszkalnych i komercyjnych z przeznaczeniem na wynajem długoterminowy. Firma jest niezwykle aktywna na polu sponsoringu sportowego – oprócz hokeja, jest obecna w sportach konnych, piłce nożnej, żużlu, siatkówce i skokach narciarskich. Wspiera też szereg projektów kulturalnych i charytatywnych (m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy).

Bytom wraca do gry
Cieszę się, że ogromna firma z branży nieruchomości debiutuje jako sponsor hokejowej reprezentacji Polski w Bytomiu, mieście, w którym w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowano projekty infrastrukturalne o wartości blisko 2 mld zł. Wiele z nich zaowocowało rewitalizacją pięknych zabytkowych kamienic i całych ulic, ale były wśród nich także inwestycje w infrastrukturę sportową. Jednym z nich jest nowe lodowisko, które dwa lata temu zostało bardzo dobrze ocenione pr zez samego prezydenta Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Luca Tardifa. Bytom wraca do gry jako przyjazne i komfortowe miejsce do życia, ale także sportowo. Chcę, aby za nową infrastrukturą i szkoleniem młodzieży do miasta wrócił wielki sport. Chcę hokejowej Polonii Bytom w TAURON Hokej Lidze i to jeden z moich priorytetów na najbliższe lata – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Krynica, Bytom, Sosnowiec
Dwa z zaplanowanych meczów sparingowych hokejowej reprezentacji Polski odbędą się właśnie w tym mieście. 18 i 19 kwietnia, na lubianym przez drużynę bytomskim Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słoweńcami. Wcześniej, bo 12 i 13 kwietnia czeka ich dwumecz z Węgrami w Krynicy-Zdroju, a cykl meczów w Polsce zamknie spotkanie z Duńczykami w Sosnowcu, 7 maja. Mecze pokaże na żywo TVP Sport. W piątek, 15 marca w serwisie KupBilet.pl startuje sprzedaż biletów na komplet spotkań. Kibiców kuszą tanie wejściówki. Ich koszt to 30 i 15 zł. Co ciekawe, podczas spotkań, w oficjalnym sklepie Polskiego Hokeja będzie można kupić repliki bluz meczowych Polaków z logo Westminster Polska. Wcześniej bluzy będą także dostępne na stronie internetowej sklepu: sklep.polskihokej.eu

Starcie z medalistami olimpijskimi
Przygotowując się do najważniejszego turnieju od ponad dwóch dekad, kadrowicze sprawdzą formę także w meczach wyjazdowych: 26 i 27 kwietnia w Nottingham w dwóch konfrontacjach z Wielką Brytanią, a 3 maja w Żylinie z brązowymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku – Słowacją.

Najlepsi z dostępnych
– To dla nas najważniejszy etap przygotowań do mistrzostw. Z rywali, którzy byli dostępni, zakontraktowaliśmy najlepszych przeciwników i jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Słowacy to medaliści ostatnich Igrzysk Olimpijskich, Duńczycy od lat grają wśród najlepszych, Węgrzy i Słoweńcy wystąpili w ostatniej edycji mistrzostw świata elity, a Wielka Brytania, która podobnie, jak my, awansowała, wcześniej przed turniejem w Nottingham trzy razy z rzędu grała w elicie. Dodatkowo harmonogram meczów ułożył się idealnie, bo wraz z kolejnymi spotkaniami poprzeczka będzie zawieszona coraz wyżej – uważa Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski.

Duża nobilitacja
– Kibice będą mieli świetną okazję zobaczyć oraz wesprzeć naszą hokejową reprezentację przed wyjazdem na mistrzostwa świata do Ostrawy. Zmierzymy się z drużynami, które grały w elicie. Wraz z serią meczów kontrolnych, debiutuje Sponsor Główny hokejowej kadry, czyli Westminster. To dla nas duża nobilitacja, bo to licząca się firma nie tylko w branży nieruchomości, ale także w świecie sportu – zaznacza Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

HARMONOGRAM MECZÓW KONTROLNYCH REPREZENTACJI POLSKI


12-13 kwietnia, Krynica-Zdrój
POLSKA – Węgry

18-19 kwietnia, Bytom
POLSKA – Słowenia

26-27 kwietnia, Nottingham
POLSKA – Wielka Brytania

3 maja, piątek, Żylina
POLSKA – Słowacja

7 maja, wtorek, Sosnowiec
POLSKA – Dania

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Sponsor meczów towarzyskich Reprezentacji Polski
Gospodarz meczów Reprezentacji Polski w Krynicy-Zdrój
Partner wydarzenia
Instytucje
Partnerzy Medialni