home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

7 miesięcy temu

Władze Polskiej Hokej Ligi podjęły decyzję: wynik czwartkowego meczu GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim zostanie utrzymany

W czwartek, 25 lutego, w drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play-off Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice pokonał u siebie Re-Plast Unię Oświęcim 5:0. Kilka dni po spotkaniu pojawiły się wątpliwości dotyczące jego formalnego przebiegu.

Władze PHL przeprowadziły postępowanie wyjaśniające i postanowiły, że wynik meczu zostanie utrzymany.

Zgodnie z przepisami, w każdej drużynie w grze musi brać udział co najmniej dwóch zawodników w wieku do 23 lat, posiadających polskie obywatelstwo. Jeśli takim graczem jest rezerwowy bramkarz, to na lodzie musi się pojawić chociaż jeden młodzieżowiec. Z oficjalnego protokołu meczowego, przygotowanego przez sędziego czwartkowego spotkania, wynika, że Mateusz Zieliński i Szymon Mularczyk z GKS-u Katowice wzięli udział w meczu, a właśnie tę drużynę podejrzewano o popełnienie błędu. Protokół został podpisany zarówno przez kierownika GKS-u Katowice, jak i przez kierownika Re-Plast Unii Oświęcim. Zgodnie z przepisami klub z Oświęcimia miał czas na złożenie protestu najpóźniej godzinę po meczu i nie skorzystał z tego uprawnienia.

Z weryfikacji wideo, którą podjęli się przedstawiciele Polskiej Hokej Ligi po doniesieniach środowiska hokejowego o potencjalnym błędzie formalnym, którego potwierdzenie skutkowałoby walkowerem na korzyść drużyny z Oświęcimia, nie można jednoznacznie stwierdzić, że Zieliński i Mularczyk nie brali udziału w meczu a tym samym brak było podstaw zmian zapisów w protokole ze spotkania. 

Wynik 5:0 dla GKS Katowice został utrzymany i w serii do czterech zwycięstw jest wynik 2-2.

Udostępnij