Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Polski Hokej | Oficjalny serwis
home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Na żywo emoji_events Rozgrywki tag

Social Media

Władze PZHL i prezydenci śląskich miast spotkali się z prezydentem IIHF

1 rok temu | 30.05.2022, 10:52
Władze PZHL i prezydenci śląskich miast spotkali się z prezydentem IIHF

W fińskim Tampere zakończył się Kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Podczas Kongresu przedstawiciele PZHL oraz prezydenci śląskich miast rozmawiali z prezydentem IIHF Lucem Tardifem.

To był owocny Kongres dla polskiego hokeju. W Tampere wybrano gospodarzy turniejów Mistrzostw Świata. Jak już informowaliśmy, w Polsce odbędą się dwie ważne imprezy. W dniach 11-17 grudnia 2022 roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata Dywizji IB U20 a w dniach 9-15 stycznia 2023 na lodowisku Jantor w Katowicach odbędą się MŚ Dywizji IB U18 juniorek.

W Kongresie wzięli udział Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Marta Zawadzka, członek zarządu IIHF, wiceprezes PZHL, prezes Polskiej Hokej Ligi oraz Adam Fras, wiceprezes PZHL, zastępca prezydenta Bytomia. Gośćmi Kongresu byli prezydent Tychów Andrzej Dziuba i prezydent Katowic Marcin Krupa oraz Witold Bańka, prezydent Światowej Agencji Antydopingowej.

Władze PZHL i prezydenci śląskich miast rozmawiali również z prezydentem Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Lucem Tardifem na temat rozwoju polskiego hokeja oraz zaprosili szefa światowej federacji do przyjazdu na turnieje mistrzowskie w Bytomiu i Katowicach.


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Główny
Partner Główny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie
Partner Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie
Partner drużyny Polski seniorek grającej w EWHL
Instytucje
Partnerzy Medialni