< powrót

Puchar Polski 2024 w hokeju na lodzie - kto będzie faworytem?

5 miesięcy temu | 13.12.2023, 11:49 Puchar Polski 2024 w hokeju na lodzie - kto będzie faworytem?

Zbliża się emocjonujący turniej o Puchar Polski w hokeju na lodzie który odbędzie się w dniach 28 - 30 grudnia 2023 w malowniczej Krynicy.

Cztery najlepsze zespoły po pierwszych rundach Tauron Hokej Ligi zmierzą się w zaciętych pojedynkach, aby wyłonić zdobywcę Pucharu Polski.

Pierwszy dzień: GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie

W pierwszym półfinale, rozgrywanym 28 grudnia, zmierzą się GKS Katowice i JKH GKS Jastrzębie. GKS Katowice dominuje w tym sezonie Tauron Hokej Ligi, będąc niekwestionowanym liderem. Jednakże jastrzębianie już niejednokrotnie pokazali, że potrafią zaskoczyć liderów. Ich wrześniowa porażka po dogrywce oraz listopadowe zwycięstwo nad Katowicami to najlepszy dowód na ich nieprzewidywalność, szczególnie w starciach z katowiczanami - na których to mogą mieć patent.

Drugi dzień: Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy

Kolejne wielkie emocje czekają nas w drugim meczu półfinałowym, gdzie spotkają się Re-Plast Unia Oświęcim oraz GKS Tychy. Oba zespoły są wyrównane, co czyni prognozy szczególnie trudne. Unia Oświęcim wygrała 3 z ostatnich 5 meczów, podczas gdy Tychy triumfowały aż 5 razy. Ich ostatnie bezpośrednie starcia w lidze przyniosły dwa zwycięstwa Tychom, z kolei Unia zaznaczyła swoją przewagę na początku sezonu. To zapowiada pasjonujące zmagania na lodzie! Obu ekipom zależeć może na tym trofeum, gdyż w lidze póki co muszą zadowolić się drugim i trzecim miejscem w tabeli.

"Super Przewaga" – jak to działa w hokeju na lodzie?

W kontekście tego wydarzenia, warto wspomnieć o atrakcyjnej ofercie bukmachera Superbet. Ich system "Super Przewaga" to ciekawa opcja dla fanów zakładów sportowych. Jeśli twoja typowana drużyna uzyska w meczu 3 gole przewagi, zakład zostanie rozliczony jako wygrany, niezależnie od końcowego wyniku. To okazja, by podnieść emocje podczas Pucharu Polski w hokeju na lodzie.

GKS Tychy triumfował w 2022 roku

W poprzedniej edycji Pucharu Polski najlepszy okazał się GKS Tychy. Wcześniej z kolei wygrała Comarch Cracovia, co przerwało w 2021 swego rodzaju dominację JKH GKS-u Jastrzębie, które miało "patent" na Puchar Polski, wygrywając go trzy razy z rzędu, w 2018, 2019 i 2020 roku.

W ostatnich latach jastrzębianie triumwoali czterokrotnie, tak samo jak wspomniani wcześniej tyszanie. Sztuka ta udała się trzykrotnie krakowianom z Comarch Cracovii, dwukrotnie sanoczanom (dwóch ostatnich zabraknie w finałowej edycji w tym roku).

Co ciekawe, w ostatnich latach nie triumfowała wcale Unia Oświęcim, mimo zajmowania czołowych lokat w lidze i mistrzowskich aspiracji, tak samo jak GKS Katowice, będąc nawet Mistrzem Polski. Czy w tym roku się przełamią i dodadzą kolejne trofeum do swojej bogatej gabloty klubowej?

Triumfatowrzy poprzednich edycji od 2010 roku:
 • Puchar Polski 2022 - GKS Tychy
 • Puchar Polski 2021 - Comarch Cracovia
 • Puchar Polski 2020 - JKH GKS Jastrzębie
 • Puchar Polski 2019 - JKH GKS Jastrzębie
 • Puchar Polski 2018 - JKH GKS Jastrzębie
 • Lotto Puchar Polski 2017 - GKS Tychy
 • Puchar Polski 2016 - GKS Tychy
 • Puchar Polski 2015 - Comarch Cracovia
 • Puchar Polski 2014 - GKS Tychy
 • Puchar Polski 2013 - Comarch Cracovia
 • Puchar Polski 2012 - JKH GKS Jastrzębie
 • Puchar Polski 2011 - STS Sanok
 • Puchar Polski 2010 - STS Sanok

Turniej o Puchar Polski to nie tylko sportowe emocje, ale i okazja do strategicznych zakładów. Czy faworyci potwierdzą swoją dominację, czy też będą świadkami kolejnych sportowych niespodzianek? Już niedługo się dowiemy!