19. kolejka PHL. Blisko sensacji w Oświęcimiu

1 rok temu | 04.11.2022, 21:04

W piątek, 4 listopada odbyła się 19. kolejka Polskiej Hokej Ligi. To był bardzo emocjonujący wieczór. W Toruniu Pasy miały trudną przeprawę, ale wygrały piąte spotkanie z rzędu. W Oświęcimiu Szarotki zagrały świetny mecz, który zakończył się dopiero w dogrywce. Ważne zwycięstwa odniosły GKS Tychy i JKH.

Podopieczni Rudolfa Rohacka nie zwalniają tempa, w środę pewnie zwyciężyli w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, a w piątek wygrali na lodowisku w Toruniu, chociaż ten mecz kosztował ich sporo sił. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:0 dla gości, ale Stalowe Pierniki doprowadziły do remisu. W 35. minucie było 3:3 i cztery minuty później Damian Kapica trafił do bramki. Jak się później okazało był to decydujący gol meczu. Pasy wygrały 4:3 i zwyciężyły w piątym spotkaniu z rzędu. W niedzielę krakowian ponownie czeka starcie ze Stalowymi Piernikami, będzie to zaległy mecz 10. kolejki.

W Oświęcimiu miejscowi kibice byli początkowo mocno zaskoczeni. Po 25 minutach ich pupile przegrywali z Podhalem 0:3. Biało-Niebiescy zaczęli odrabiać straty, ale Szarotki wciąż walczyły. Doszło do dogrywki w której decydującego gola strzelił Pawło Padakin.

Jastrzębianie po dwóch tercjach wygrywali z Zagłębiem 7:1, ale w trzeciej tercji rywal zagrał już zdecydowanie lepiej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:4. Tyszanie wygrali z drużyną z Sanoka, a o triumfie zdecydowała trzecia tercja, wygrana 3:1.

W niedzielę odbędzie się tylko jeden mecz ligowy, zaległe spotkanie 10. kolejki, w którym Cracovia zagra ze Stalowymi Piernikami. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie transmitowany na platformie www.polskihokej.tv.

Następna kolejka PHL zaplanowana jest dopiero 15 i 16 listopada ze względu na przerwę reprezentacyjną. W dniach 10-12 listopada Biało-Czerwoni wystąpią w Kownie w turnieju Baltic Challenge Cup. Na Litwie Polacy zagrają z gospodarzami oraz Estonią i Łotwą.

19. kolejka PHL

KH ENERGA TORUŃ – COMARCH CRACOVIA 3:4 (0:2, 3:2, 0:0)

Koskinen 22, Vitanen 29, Syty 35 - Husak 5, Gula 9, Rac 34,Kapica 40

GKS TYCHY – MARMA CIARKO STS SANOK 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Mroczkowski 4, Jeziorski 47, Komorski 54, Boivin 60 – Miccoli 46

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – TAURON PODHALE NOWY TARG 5:4 po dogrywce (0:2, 3:1, 1:1, d. 1:0)

Dziubiński 30, Sołtys 38, Krzemień 38, Graborenko 58, Padakin 62 - Maunula 9, 14, Vorona 26, Kapica 57

JKH GKS JASTRZĘBIE – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 7:4 (4:0, 3:1, 0:3)

Bryk 3, Pelaczyk 8, Freidenfelds 15, Sevcenko 20, Urbanowicz 24, Kaleinikovas 34, Pelaczyk 40 – Witecki 40, Kozłowski 47, Piotrowicz 56, Andreikiv 59