22. kolejka PHL. Cracovia nowym liderem, tyszanie górą w derbach

1 rok temu | 20.11.2022, 20:14

W niedzielę, 20 listopada odbyła się 22. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W derbach Górnego Śląska tyszanie pokonali w Satelicie obrońców tytułu, Zagłębie wygrała wysoko ze Stalowymi Piernikami, a Cracovia po zaciętej walce pokonała Szarotki. Pasy są nowym liderem rozgrywek.

W Satelicie kluczowa była druga tercja, w której goście strzelili dwa gole w 50 sekund. Przy stanie 0:1 bramki dla gości zdobyli Bartłomiej Jeziorski i Christian Mroczkowski. Dla GieKsy to była trzecia porażka z rzędu, bo wcześniej poległa w starciach z Unią i JKH.

Na lodowisku w Sosnowcu gospodarze nie dali szans KH Energa Toruń, wygrywając pewnie 6:1. Najlepszym graczem meczu był Patryk Kogut, który w poprzednim sezonie grał w drużynie z grodu Kopernika. Napastnik Zagłębia zaliczył hat tricka.

Bardzo wyrównane było starcie w Nowym Targu. Szarotki postawiły się gościom z Krakowa. W 54. minucie było 2:2, a zwycięską bramkę zdobył dla Comarch Cracovii Roman Rac. Dzięki tej wygranej drużyna prowadzona przez Rudolfa Rohacka awansowała na pierwsze miejsce w tabeli PHL.

Na 23. kolejkę PHL zapraszamy we wtorek i środę. We wtorek 22 listopada Comarch Cracovia zagra z GKS Katowice (godz. 18:30), a KH Energa z Podhalem (19:00). W środę, 23 listopada GKS Tychy z Unią (godz. 18:00), a Marma Ciarko STS Sanok z Zagłębiem (18:00). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.