6. kolejka PHL: Tyszanie lepsi od lidera z Katowic, dwucyfrówka w Sosnowcu

2 lata temu | 24.09.2021, 21:21

W derbach Górnego Śląska zwycięstwo GKS Tychy. Dla drużyny z Katowic była to pierwsza porażka w sezonie. Cracovia pokonała torunian, a Zagłębie Sosnowiec wygrało z Tauron Podhale aż 10:2.

Pierwszy mecz 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi odbył się w czwartek. JKH GKS Jastrzębie przegrał u siebie z Re-Plast Unią Oświęcim 2:4. Mecz był transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Znaleźli sposób na defensywę

W piątek kibice przeżyli sporo emocji. Na wysokim poziomie stały derby Górnego Śląska. W meczu tym padło siedem goli. Tyscy hokeiści znaleźli sposób na świetnie we wcześniejszych spotkaniach spisującą się defensywę GieKSy. Podopieczni Jacka Płachty w pięciu poprzednich meczach stracili tylko 8 goli. W piątek GKS Tychy strzelił cztery gole i wygrał 4:3.

Festiwal strzelecki

W Krakowie gospodarze znakomicie zagrali w pierwszej tercji, między 11 a 16 minutą zdobyli trzy gole i prowadzili 3:0 z KH Energa Toruń. Goście później zaczęli grać lepiej, na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry było 4:3 dla Pasów. Ostatecznie takim wynikiem zakończył się ten mecz. Nieoczekiwany przebieg miało spotkanie Zagłębie Sosnowiec – Tauron Podhale Nowy Targ. Gospodarze zdecydowanie dominowali. Po 33. minutach prowadzili aż 8:0. Gdy sosnowiczanie strzelili dziesiątego gola, kibice na stojąco dziękowali im za efektowne zwycięstwo. Michał Bernacki zaliczył hattricka.

W niedzielę odbędzie się 7. kolejka PHL. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv