Comarch Cracovia odniosła zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów

1 rok temu | 04.09.2022, 22:41

To był bardzo udany weekend dla drużyn Polskiej Hokej Ligi. W sobotę, 3 września GKS Katowice po kapitalnym meczu pokonał w Hokejowej Lidze Mistrzów ZSC Lions Zurych, a w niedzielę Comarch Cracovia wygrała z austriackim EC Villach SV.

Katowiczanie sprawili ogromną niespodziankę, pokonując na lodowisku Jantor ZSC Lions, jedną z najsilniejszych drużyn w Europie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 po dogrywce.

W niedzielę, Pasy, które w piątek w pierwszej kolejce Champions Hockey League przegrały z niemieckim Straubing Tigers 0:4, walczyły u siebie z EC Villach SV. Austriacy na inaugurację polegli 0:7 ze szwedzkim Färjestad BK, a w Krakowie nie mogli skorzystać z ośmiu zawodników, bo drużynę dopadł wirus żołądkowy.

Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik 2:2. W polskiej drużynie świetnie spisywał się Martin Kasperlik, który zdobył obie bramki. W trzeciej tercji jeden z obrońców gości zgubił krążek, dopadł do niego Roman Rac, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik ustalił reprezentant Polski Mateusz Michalski, który w końcówce wpakował krążek do pustej bramki. Pasy wygrały 4:2 i odniosły pierwsze historyczne zwycięstwo w Champions Hockey League.

Następny mecz w Lidze Mistrzów Pasy zagrają 9 września na wyjeździe ze Straubing Tigers. Dzień wcześniej, 8 września GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe w starciu z ZSC Lions.

Natomiast w piątek, 9 września rozpocznie się nowy sezon Polskiej Hokej Ligi. W pierwszej kolejce JKH GKS Jastrzębie zagra z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18), a Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z Podhalem Nowy Targ (godz. 19).