home

Home

search

Odkryj

wifi_tethering Live event Kalendarz tag

Social Media

3 tygodnie temu

Marta Zawadzka w zarządzie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie na kolejną kadencję!

Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i prezes Polskiej Hokej Ligi, została wybrana członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) na kolejną kadencję. To pierwsza Polka w historii, która będzie pełnić tę funkcję w drugiej kadencji.


Polka w elitarnym gronie

W sobotę, 25 września w Sankt Petersburgu podczas Śródrocznego Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie wybrano prezydenta oraz zarząd. Nowym prezydentem IIHF wybrano Francuza Luca Tardifa. Zastąpił on Szwajcara Rene Fasela, który kierował Związkiem od 1994 roku.

Kandydatura Marty Zawadzkiej zyskała aprobatę delegatów kongresu IIHF, który odbywa się w Rosji. Przedstawicielka Polskiego Związku Hokeja na Lodzie ponownie znalazła się w elitarnym gronie, w 14-osobowym zarządzie światowej federacji. Wcześniej pełniła funkcję członka IIHF w latach 2016-2021. Nowa kadencja trwa do 2026 roku. - Jestem bardzo zadowolona, że będę mogła przez kolejną kadencję pracować w strukturach zarządu IIHF. To ogromne wyróżnienie. Czeka nas wiele nowych wyzwań, gdyż zmiana prezydenta po 27 latach na pewno na to wpłynie. Miałam okazję przez pięć lata zasiadać już w zarządzie i poznać Luca Tardifa. Wiem, że będzie starał się wprowadzać swoją politykę, ale w oparciu o ścisłą współpracę z zarządem – mówiła Marta Zawadzka.

 W obradach w Sankt Petersburgu uczestniczyli również prezes PZHL Mirosław Minkina i wiceprezes Związku Adam Fras.


Udostępnij