Play-off PHL. Jastrzębie lepsze od mistrza

1 rok temu | 03.03.2023, 20:36

W piątek, 3 marca w Satelicie odbył się piąty mecz ćwierćfinałowy w parze GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie. Goście pokonali obrońców tytułu mistrzowskiego i w serii do czterech zwycięstw prowadzą 3-2. Jeśli w niedzielę JKH wygra, awansuje do najlepszej czwórki. Niedzielne spotkanie na Jastorze rozpocznie się o godz. 17 i będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Zgodnie z oczekiwaniami rywalizacja w tej parze jest bardzo zacięta i szalenie trudno przed spotkaniami przewidzieć wyników meczów. We wtorek na Jastorze GKS Katowice rozegrał bardzo dobry mecz i wygrał 3:1. W piątek drużyna z Jastrzębia-Zdroju od pierwszych minut grała mocno zmobilizowana. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem gości 1:0. Gola strzelił Łotysz Raivo Freidenfelds, który huknął mocno na bramkę. W kolejnych minutach przyjezdni zdobywali kolejne gole. Po celnych strzałach Marka Kaleinikovasa i Dominika Pasia JKH prowadził już 3:0. Trzecia tercja należała jednak do GieKSy. Na siedem minut przed końcem tej odsłony gry było już tylko 3:2 dla drużyny prowadzonej przez Roberta Kalabera. Katowiczanie atakowali, ale nie udało im się zmienić wyniku spotkania.

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 5 marca na Jastorze. Jeśli JKH wygra, dołączy do trójki, która już zapewniła sobie awans do półfinałów, czyli Comarch Cracovii, Tauron Re-Plast Unii Oświęcim i GKS Tychy. Rywalem zwycięzcy śląskiej pary będzie mistrz sezonu zasadniczego z Krakowa.