MŚ elity. Polacy postawili się Amerykanom

1 miesiąc temu | 17.05.2024, 23:12
MŚ elity. Polacy postawili się Amerykanom

W piątek, 17 maja Polacy rozegrali piąty mecz w mistrzostwach świata elity w Ostrawie. W starciu z USA zaprezentowali się bardzo dobrze i przegrali po zaciętej walce. Znakomicie spisał się John Murray, który obronił 53 strzały. Amerykanie wygrali 4:1. W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

W 3. minucie Patryk Wronka wpakował krążek do bramki, ale wcześniej był spalony. W pierwszej tercji nasz zespół grał fantastycznie. Często atakował, skutecznie bronił. Amerykanie, w których składzie wszyscy poza bramkarzem, grają w NHL, byli mocno zaskoczeni. Po 20. minutach w strzałach celnych było 11:12, ale nasz zespół miał groźniejsze sytuacje. Biało-Czerwoni mieli ogromne wsparcie ze strony tysięcy polskich kibiców, którzy głośno ich dopingowali.

W drugiej tercji doświadczeni Amerykanie zaczęli przeważać, ale znakomicie spisywał się John Murray. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych golkiper polskiej drużyny wybronił mnóstwo bardzo groźnych strzałów. W 31. minucie skapitulował po strzale Michaela Kesselringa, a pod koniec tej odsłony gry po bramce Brady'ego Tkachuka było 2:0. Na początku trzeciej tercji wynik podwyższył Cole Caufield. Nasz zespół odpowiedział trafieniem Grzegorza Pasiuta. Ostatecznie Polacy przegrali 1:4, a kibice bardzo głośno podziękowali drużynie za bardzo dobre spotkanie.

W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1. To będzie przedostatnie spotkanie naszej drużyny w MŚ elity. W poniedziałek na zakończenie turnieju zmierzymy się z Kazachstanem.


Polska – USA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Pasiut 47 - Kesselring 31, Tkachuk 40, Caufield 42, Caufield 50


Polska: Murray (Zabolotny) - Wanacki, Kolusz; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Michalski – Górny, Dronia; Zygmunt, Paś, Krzysztof Maciaś – Kostek, Bryk; Łyszczarczyk, Wałęga, Krężołek. Trener: Kalaber.

USA: Augustine (Nedeljkovic) – Jones, Werenski, Boldy, Nelson, Gaudreau – Hughes, Sanderson, Tkachuk, Pinto, Caufield – Petry, Vlasic: Zegras, Hayes, Farabee - Kesselring, Kunin; Eyssimont, Leonard, Brindley. Trener: Hynes.


Sobota, 11 maja

Polska – Łotwa 4:5 po dogrywce

Niedziela, 12 maja

Szwecja – Polska 5:1

Wtorek, 14 maja

Polska – Francja 2:4

Środa, 15 maja

Słowacja – Polska 4:0

Piątek, 17 maja

Polska – USA 1:4

Sobota, 18 maja

Niemcy – Polska, godz. 16:20

Poniedziałek, 20 maja

Kazachstan – Polska, godz. 20:20

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni