MŚ elity. Polacy postawili się Amerykanom

2 miesiące temu | 17.05.2024, 23:12

W piątek, 17 maja Polacy rozegrali piąty mecz w mistrzostwach świata elity w Ostrawie. W starciu z USA zaprezentowali się bardzo dobrze i przegrali po zaciętej walce. Znakomicie spisał się John Murray, który obronił 53 strzały. Amerykanie wygrali 4:1. W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1.

W 3. minucie Patryk Wronka wpakował krążek do bramki, ale wcześniej był spalony. W pierwszej tercji nasz zespół grał fantastycznie. Często atakował, skutecznie bronił. Amerykanie, w których składzie wszyscy poza bramkarzem, grają w NHL, byli mocno zaskoczeni. Po 20. minutach w strzałach celnych było 11:12, ale nasz zespół miał groźniejsze sytuacje. Biało-Czerwoni mieli ogromne wsparcie ze strony tysięcy polskich kibiców, którzy głośno ich dopingowali.

W drugiej tercji doświadczeni Amerykanie zaczęli przeważać, ale znakomicie spisywał się John Murray. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych golkiper polskiej drużyny wybronił mnóstwo bardzo groźnych strzałów. W 31. minucie skapitulował po strzale Michaela Kesselringa, a pod koniec tej odsłony gry po bramce Brady'ego Tkachuka było 2:0. Na początku trzeciej tercji wynik podwyższył Cole Caufield. Nasz zespół odpowiedział trafieniem Grzegorza Pasiuta. Ostatecznie Polacy przegrali 1:4, a kibice bardzo głośno podziękowali drużynie za bardzo dobre spotkanie.

W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się z Niemcami. Mecz rozpocznie się o godz. 16:20 i będzie transmitowany w Polsacie Sport 1. To będzie przedostatnie spotkanie naszej drużyny w MŚ elity. W poniedziałek na zakończenie turnieju zmierzymy się z Kazachstanem.

Polska – USA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Pasiut 47 - Kesselring 31, Tkachuk 40, Caufield 42, Caufield 50

Polska: Murray (Zabolotny) - Wanacki, Kolusz; Wronka, Pasiut, Fraszko – Wajda, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Michalski – Górny, Dronia; Zygmunt, Paś, Krzysztof Maciaś – Kostek, Bryk; Łyszczarczyk, Wałęga, Krężołek. Trener: Kalaber.

USA: Augustine (Nedeljkovic) – Jones, Werenski, Boldy, Nelson, Gaudreau – Hughes, Sanderson, Tkachuk, Pinto, Caufield – Petry, Vlasic: Zegras, Hayes, Farabee - Kesselring, Kunin; Eyssimont, Leonard, Brindley. Trener: Hynes.