MŚ kobiet: Polki pokonały Wielką Brytanię!

1 miesiąc temu | 01.04.2024, 19:27

W poniedziałek, 1 kwietnia w Rydze Polki rozegrały drugi mecz w Mistrzostwach Świata Kobiet Dywizji IB. Biało-Czerwone przegrywały z Wielką Brytanią 0:2, ale mimo to zdołały zwyciężyć w dogrywce. Złotego gola strzeliła Wiktoria Dziwok. Jutro dzień przerwy, a w środę reprezentacja zagra z Włoszkami. Transmisja w serwisie YouTube IIHF.

W niedzielę na inaugurację nasza drużyna przegrała ze Słowenią 1:4. W tym spotkaniu Hokejowe Orlice przeważały, oddały zdecydowanie więcej strzałów od rywalek, ale mimo to poległy w tym starciu.

Dzień później spotkanie z Wielką Brytanią również rozpoczęło się źle. Od pierwszych minut podopieczne Joe Butkevicha grały nerwowo i popełniały błędy w obronie. W 4. minucie Abbie Sylvester huknęła z dystansu i wyprowadziła Brytyjki na prowadzenie. Pod koniec pierwszej tercji rywalki znowu trafiły do bramki i Biało-Czerwone przegrywały 0:2.  Później jednak nasze hokeistki odrobiły straty. W 26. min kontaktową bramkę zdobyła Tetiana Onyshchenko. Na 21 sekund przed końcem trzeciej tercji Olivia Tomczok uradowała polskich kibiców, doprowadziła do remisu 2:2 i dogrywki. W doliczonym czasie gry już w 62. min Wiktoria Dziwok strzeliła złotego gola.

- Mamy doświadczony zespół, wiele zawodniczek grało w turniejach mistrzowskich. To nasz atut, a najsilniejszymi rywalkami powinny być Słowaczki, które w poprzednim sezonie grały w wyższej dywizji – mówił Joe Butkevicz, selekcjoner reprezentacji Polski.

Kolejne spotkanie w Rydze Polki zagrają w środę, 3 kwietnia, kiedy zmierzą się z Włoszkami.