Polki wywalczyły srebrne medale w MŚ U18

10 miesięcy temu | 15.01.2023, 18:48
Polki wywalczyły srebrne medale w MŚ U18

W niedzielę, 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach zakończyły się 2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski pokonała Chińskie Tajpej 4:0. W mistrzostwach podopieczne Magdaleny Jabłońskiej odniosły trzy zwycięstwa i zaliczyły porażkę, zajmując 2. miejsce. W turnieju triumfowała Dania.

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane były Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. We wtorek na inaugurację reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 6:0, w czwartek przegrała z Danią 1:3, w piątek pokonała Hiszpanię 4:0, a w niedzielę Chińskie Tajpej 4:0.

Niedzielne spotkanie Polki rozpoczęły z animuszem, w pierwszej tercji oddały 19 strzałów przy zaledwie 4 rywalek, ale ani razu krążek nie wpadł do bramki. W 35. minucie widzowie zobaczyli pierwszy gol w tym spotkaniu, autorką trafienia była Magdalena Łąpieś. Zaledwie 13 sekund później kibice znowu cieszyli się z gola, tym razem bramkarkę rywalek pokonała Maja Brzezińska. W trzeciej tercji nasza drużyna zdobyła kolejne bramki, dynamiczna Justyna Żyła wpakowała krążek, a Jadwiga Jankowska podwyższyła wynik ładnym uderzeniem z dystansu. Ostatecznie Biało-Czerwone uplasowały się w mistrzostwach na drugim miejscu i wywalczyły srebrne medale. Najlepszą drużyną MŚ U18 była Dania.

- Srebro to też fajny kolor, chociaż liczyłyśmy na jeszcze więcej. Najlepszy mecz zagrałyśmy z Hiszpankami, bo pozbierałyśmy się po wcześniejszej porażce z Dunkami – oceniła kapitan Natalia Nosal.

- Drugie miejsce to sukces, ale tak jak mówiłam na początku mistrzostw, walczyłyśmy o najwyższe cele. Naszym największym atutem było to, że byłyśmy drużyną a nie grupą indywidualistek, a naszym największym mankamentem skuteczność. Mistrzostwa pokazały, że mamy bardzo dużą grupę zawodniczek, które mogą swoją przyszłość wiązać z grą w hokeja na lodzie na wysokim poziomie – podsumowała trenerka Magdalena Jabłońska.

2023 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet U18 Dywizji IB

POLSKA – CHIŃSKIE TAJPEJ 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Łąpieś 35, Brzezińska 35, Żyła 46, Jankowska 52

POLSKA: Ratajczyk – N. Nosal, Wencel; Łąpieś, Stępień, Skręt – Isztok, E. Nosal; Sencerz, Brzezińska, Zięba – Wójcik, Piasecka; Cybulska, Żyła, Huchel – Cybula; Świątek, Jankowska. Trener: Jabłońska.

CHIŃSKIE TAJPEJ: Chiu – Hsu, Y. Lin; Ch. Liu, Pan, C. Lin – Lu, Chiang; Fan, Kao, Tsai - Chan, Wang; J. Wu, K. Lin, Chen - Chuang. Trener: Huang

Partnerami Mistrzostw byli miasto Katowice, Tauron, Ministerstwo Sportu, Toyota Czajka oraz Hotele Diament. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka.

Wyniki Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB

Wtorek, 10 stycznia 

Polska – Korea Południowa 6:0

Hiszpania – Chińskie Tajpej 4:1

Środa, 11 stycznia

Dania – Hiszpania 3:0

Czwartek, 12 stycznia 

Dania – Polska 3:1

Chińskie Tajpej – Korea Południowa 0:3

Piątek, 13 stycznia 

Hiszpania – Polska 0:4

Sobota, 14 stycznia 

Chińskie Tajpej – Dania 1:9

Korea Południowa – Hiszpania 1:2

Niedziela, 15 stycznia 

Polska – Chińskie Tajpej 4:0

Korea Południowa – Dania, godz. 1:4

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Instytucje
Partnerzy Medialni
Gospodarz Turnieju o Puchar Niepodległości