Polska Hokej Liga oraz PLHK będą miały sponsora tytularnego

11 miesięcy temu | 19.07.2023, 13:52
Polska Hokej Liga oraz PLHK będą miały sponsora tytularnego


W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się w konferencja prasowa, podczas której poinformowano o podpisaniu umów sponsorskich bardzo istotnych dla rozwoju polskiego hokeja na lodzie. TAURON został sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i w ramach tej współpracy będzie wspierać kilka związków sportowych, w tym Polski Związek Hokeja na Lodzie. Największym dystrybutor energii elektrycznej zostanie sponsorem tytularnym Polskiej Hokej Ligi i Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, a także Metropolii Silesia – polskiej drużyny kobiecej grającej w EWHL. Będzie również sponsorem PZHL. Umowa będzie obowiązywać w latach 2023-2027.


Podczas poniedziałkowej konferencji ogłoszono, że  TAURON w latach 2023-2027 będzie sponsorem związków sportowych: Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, Polskiego Związku Gimnastycznego, Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich i Aeroklubu Polskiego. 


TAURON dołączył do Rodziny Olimpijskiej 


Rozpoczęliśmy proces systemowej zmiany finansowania i rozwoju polskiego sportu. Cieszę się ogromnie, że TAURON dołącza do Rodziny Olimpijskiej. Jestem przekonany, że wspólnie wesprzemy budowę potęgi takich związków, jak Polski Związek Gimnastyczny, Polski Związek Sportów Wrotkarskich, Aeroklubu Polskiego oraz ligi i Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Dziękuję za zaufanie zarządowi spółki i witam TAURON wśród partnerów Polskiego Komitetu Olimpijskiego – powiedział Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


Wsparcie dla hokeja 


Dzięki nawiązanej dziś współpracy znacznie poszerzamy zakres naszego zaangażowania w polski sport. Szczególnie dumny jestem, że w ramach współpracy z PKOl udało się nawiązać bliską współpracę z hokejem, który jest tak bardzo popularny na południu Polski. Mam nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu hokej będzie rozwijał się w naszym kraju szybciej i lepiej – dodał Paweł Szczeszek, prezes spółki TAURON.


Wielkie brawa dla prezesa Radosława Piesiewicza za to, że przez trzy miesiące działalności w PKOl wszystko rozwija się w ogromnym tempie. Dziękuję prezesowi Pawłowi Szczeszkowi za to wsparcie. Nasi hokeiści osiągnęli niedawno niewyobrażalny sukces i są w gronie elitarnych zespołów na świecie. W lutym przyszłego roku w Polsce odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 r. To nie jest łatwa sprawa, bo w elicie jest 16 zespołów, a kwalifikację olimpijską może uzyskać 12 drużyn. Będziemy o nią walczyć, na początek na przepięknym obiekcie w Sosnowcu. Nasze panie natomiast są blisko, bo damski hokej od 10 lat prężnie rozwija się w Polsce. Reprezentacja kobiet zakwalifikowała się do ostatniego etapu kwalifikacji olimpijskich i wszystko przed naszymi Orlicami – zaznaczał Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.


Od sezonu 2023/24 Polska Hokeja Liga będzie nosiła nazwę TAURON Hokej Liga, a Polska Liga Hokeja Kobiet – TAURON Liga Hokeja Kobiet. 


TAURON – największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce 


Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największy dystrybutor energii elektrycznej. Koncern dostarcza energię do ponad 5,5 mln klientów. Od czterech lat firma prowadzi Zielony Zwrot, który oznacza głęboką transformację w kierunku odnawialnych źródeł energii poprzez inwestycje w farmy wiatrowe i elektrownie fotowoltaiczne. Grupa aktualnie dysponuje jedenastoma farmami wiatrowymi, w których energię elektryczną wytwarza 200 turbin wiatrowych, trzema elektrowniami fotowoltaicznymi oraz 34 wodnymi. Do 2030 roku TAURON zakłada sześciokrotne zwiększenie mocy zainstalowanej w odnawialnych źródłach energii oraz ograniczenie emisyjności o prawie 80 proc. Grupa TAURON angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Partner Instytucjonalny
Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Strategiczny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie
Sponsor Główny Reprezentacji Polski
Sponsor Tytularny TAURON Hokej Ligi
Partner Tytularny TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Sponsor TAURON Ligi Hokeja Kobiet
Oficjalny Partner Polskiego Hokeja
Partner drużyny grającej w EWHL – TAURON Metropolia Silesia
Partner Reprezentacji Polski w Hokeju na lodzie
Instytucje
Partnerzy Medialni