2. Finał TAURON Hokej Ligi: GieKSa lepsza od Unii!

4 tygodnie temu | 03.04.2024, 21:05

W środę, 3 kwietnia w Satelicie odbył się drugi mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Tym razem obrońcy tytułu zagrali lepiej niż we wtorek i pewnie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 3:0. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1. W sobotę i niedzielę kolejne spotkania finałowe na lodowisku w Oświęcimiu. Transmisje w TVP Sport.

Środowy mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy, bo już w 2. minucie Hampus Olsson wpisał się na listę strzelców. Ponownie bardzo dużo było w tym meczu twardej, ostrej walki. Katowiczanie grali lepiej niż we wtorek, byli bardziej aktywni, wygrywali wznowienia oraz oddali zdecydowanie więcej strzałów. W drugiej tercji wykorzystali grę w podwójnej przewadze. Shigeki Hitosato otrzymał idealne podanie od Bartosza Fraszki i z bliska wpakował krążek do siatki, wyprowadzając swój zespół na 2:0.

Oświęcimianie próbowali się zrewanżować, ale miejscowi bardzo dobrze także grali w defensywie. W trzeciej tercji reprezentant Polski Mateusz Michalski zdobył bramkę na 3:0. Po zakończonym spotkaniu kibice dziękowali także bramkarzowi, bo John Murray obronił wszystkie 29 strzałów.

Kolejne dwa mecze odbędą się na lodowisku w Oświęcimiu w sobotę i niedzielę, a zobaczy je komplet widzów, bo wszystkie bilety zostały wyprzedane. Spotkania finałowe są transmitowane w TVP Sport.

Z kolei w czwartek, 4 kwietnia o godz. 18 na Jastorze rozpocznie się drugi mecz o brązowy medal. We wtorek GKS Tychy pokonał JKH 5:2. Mecz będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

2. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)