2. kolejka PHL: Gol w ostatnich sekundach. Jastrzębie pokonało Cracovię

2 lata temu | 28.09.2021, 20:32

We wtorek, 28 września został rozegrany zaległy mecz 2. kolejki PHL JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia. Bohaterem spotkania był Roman Rac, który zdobył dwie bramki, w tym zaliczył decydujące trafienie na 30 sekund przed końcem.

W poprzednim sezonie obie drużyny zmierzyły się w wielkim finale Polskiej Hokej Ligi. W rywalizacji do czterech zwycięstw Ślązacy byli lepsi, zwyciężając 4-1. We wtorkowym spotkaniu podopieczni Roberta Kalabera również zwyciężyli. Po dziesięciu minutach było 2:0. Najpierw do siatki trafił Frenks Razgals, a wynik podwyższył Roman Rac. Podopieczni Rudolfa Rohacka odrobili jednak straty i w 51 minucie było 2:2. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, Rac zdecydował się na szaleńczą akcję. Uderzył z lewej strony z ostrego kąta, krążek odbił się do słupka i wpadł do bramki. Do końca meczu zostało 30 sekund, Pasy nie zdołały odpowiedzieć. JKH wygrał 3:2.