25. kolejka TAURON Hokej Ligi: Tyszanie po raz ósmy, sensacja w Toruniu

4 miesiące temu | 03.12.2023, 20:56

W niedzielę, 3 grudnia odbyła się 25. kolejka TAURON Hokej Ligi. GKS Tychy wygrał ósmy mecz z rzędu, Stalowe Pierniki pokonały wysoko lidera z Katowic, a Zagłębie Sosnowiec poradziło sobie z Podhalem. Nie odbył się mecz JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim.

Od końca października GKS Tychy wygrał osiem kolejnych spotkań. W niedzielę Ślązacy zdobyli komplet punktów w Sanoku, wygrywając 3:1. Z dubletem mecz zakończył Christian Mroczkowski.

KH Energa Toruń sprawdził sensację, pokonując GKS Katowice aż 7:2. W ataku błyszczeli bracia Kalinowscy, Michał strzelił dwa gole i zaliczył asystę, a Kamil dorzucił bramkę i kluczowe podanie. Świetną robotę wykonał także bramkarz Julius Pohjanoksa, który obronił 39 strzałów.

Na lodowisku w Sosnowcu gospodarze pokonali Podhale 1:0. Autorem jedynego trafienia był Michał Kotlarz, który w 55. minucie wpakował krążek do siatki. W Sosnowcu kibice wzięli również udział w akcji charytatywnej i wrzucili na taflę setki maskotek.

Nie odbył się mecz JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim. Decyzją Nadzoru Budowlanego właściciel obiektu został zmuszony do zamknięcia lodowiska w Jastrzębiu-Zdroju do odwołania z powodu bardzo trudnych warunków atmosferycznych. O nowym terminie spotkania poinformujemy wkrótce.

Następny mecz ligowy odbędzie się już we wtorek, 5 grudnia. GKS Katowice podejmie JKH GKS Jastrzębie (18:30) w ramach 32. kolejki. Przed przerwą reprezentacyjną czekają kibiców jeszcze mecze 26. kolejki. W czwartek, 7 grudnia tyszanie zagrają z KH Energą (18:00), Unia z Marmą (18:00), a Cracovia z JKH (18:30). Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Marma Ciarko STS Sanok – GKS Tychy 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)