29. kolejka TAURON Hokej Ligi. GieKSa pokonała zdobywcę Pucharu Polski

3 miesiące temu | 03.01.2024, 20:33

W środę, 3 stycznia odbyła się pierwsza kolejka ligowa w 2024 roku. W hitowym starciu zdobywca Pucharu Polski GKS Tychy przegrał u siebie z obrońcą tytułu mistrzowskiego i liderem TAURON Hokej Ligi GKS Katowice 2:3. Dwanaście bramek padło w Oświęcimiu, gdzie Unia i Podhale pokazały różne oblicza. Komplet punktów zdobyły JKH i Cracovia. Następne emocje już w piątek, kiedy odbędzie się 30. kolejka.

W sobotę, 30 grudnia w Krynicy-Zdroju zakończył się Turniej Finałowy Pucharu Polski. To były bardzo emocjonujące i stojące na wysokim poziomie zawody. Prestiżowe trofeum zdobył GKS Tychy, który w tym sezonie sięgnął już po Superpuchar Polski. W środę na Stadionie Zimowym klub zaprezentował efektowne trofeum. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 1:0, ale kluczowa druga odsłona należała do katowiczan. Drugą tercję goście wygrali 3:1, a cały mecz 3:2. Z dubletem spotkanie zakończył Grzegorz Pasiut.

W Oświęcimiu widzowie również oglądali bardzo emocjonujący mecz. Po pierwszej tercji Unia prowadziła z Podhalem 4:0, w 41. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 5:5! Końcówka należała do miejscowych, którzy wygrali mecz 7:5. JKH pewnie pokonał Stalowe Pierniki, a Cracovia wygrała z Zagłębiem.

Następna kolejka już w piątek, 5 stycznia. W 30. kolejce Podhale zagra z Cracovią (godz. 18:00), GieKSa zmierzy się z Unią (18:30), Stalowe Pierniki podejmą sanoczan (18:30), a Zagłębie JKH (19:00).