30. kolejka TAURON Hokej Ligi. Efektowna wygrania Unii z GieKSą

3 miesiące temu | 05.01.2024, 21:21

W piątek, 5 stycznia odbyła się 30. kolejka TAURON Hokej Ligi. Klasę pokazała Re-Plast Unia Oświęcim, która pewnie pokonała w Satelicie lidera rozgrywek GKS Katowice. KH Energa wygrał w karnych, a JKH w dogrywce. Z kolei Cracovia zgarnęła komplet punktów. W niedzielę odbędzie się następna kolejka ligowa, w której m.in. Unia zagra z GKS Tychy.

Komplet widzów obserwował starcie na szczycie pomiędzy obrońcami tytułu z Katowic, a wiceliderem rozgrywek z Oświęcimia. W 6. minucie GieKSa objęła prowadzenie, ale później na tafli dominowali goście. Dublet zaliczył Ukrainiec Andriy Denyskin. Ostatecznie Unia wygrała 5:1.

Faworyzowane Szarotki przegrały u siebie z Cracovią. Decydująca była druga tercja, wygrana przez Pasy 3:0. W Toruniu kibice zobaczyli bardzo dramatyczny mecz. Estończyk Mark Viitanen z sanockiej drużyny strzelił aż cztery gole, ale to nie wystarczyło do wygranej. Łotysz Deniss Fjodorovs zaliczył hattricka. Mecz zakończył się w karnych wygraną Stalowych Pierników.

W Sosnowcu przez większość spotkania prowadzili gospodarze 2:0, ale końcówka należała do JKH. Najpierw goście doprowadzili do dogrywki, a w niej strzelili decydującego gola.

Na zakończenie tygodnia, w niedzielę 7 stycznia odbędzie się 31. kolejka TAURON Hokej Ligi. Unia zagra z tyszanami, Pasy z GieKSą, Marma z Zagłębiem, a JKH z Podhalem. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17 i będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

PZU Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Worwa 14, Szczechura 46 – Lundgren 2, Younan 32, Raska 34, Lundgren 38

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Olsson 6 – Denyskin 9, Dyukov 19, Dziubiński 29, Denyskin 40, Ahopelto 51

KH Energa Toruń – Marma Ciarko STS Sanok 5:4 w karnych (1:1, 0:2, 3:1, d. 0:0, k. 2:1)