34. kolejka TAURON Hokej Ligi. JKH znowu pokonał Unię

3 miesiące temu | 19.01.2024, 20:51

W piątek, 19 stycznia odbyła się 34. kolejka TAURON Hokej Ligi. W meczu Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie ponownie górą drużyna spod czeskiej granicy. Podopieczni Roberta Kalabera wygrali 6:2, w poprzednim tygodniu zwyciężyli 8:5. Komplet punktów zdobył również GKS Tychy - Filip Komorski zaliczył hattricka oraz GKS Katowice – po zaciętym spotkaniu pokonał KH Energa. W Nowym Targu kibice oglądali rzuty karne, w których lepsi byli goście z Zagłębia. W niedzielę kolejna seria gier, w której m.in. sosnowiczanie zagrają u siebie z GieKSą.

Na lodowisku w Oświęcimiu goście znakomicie sobie radzili. JKH, czwarta drużyna rozgrywek, znowu zwyciężyła z wiceliderem. Zespół z Jastrzębia-Zdroju wygrał każdą tercję. Bardziej wyrównane spotkanie odbyło się w katowickiej Satelicie. Miejscowi powrócili do rywalizacji po przerwie. W poprzedni weekend mistrzowie Polski dobrze zaprezentowali się w Cardiff w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego, gdzie wygrali m.in. z duńskim Herning Blue Fox. W piątek trafili na dobrze dysponowany zespół z Torunia. Po bardzo zaciętym starciu lider TAURON Hokej Ligi wygrał 4:3. Na Stadionie Zimowym w Tychach zdobywca Pucharu Polski zmierzył się z zespołem z Sanoka. GKS wygrał 4:1, a z hattrickiem spotkanie zakończył Filip Komorski. W ostatnim spotkaniu w Nowym Targu kibice oglądali rzuty karne, w których bramkarze obu drużyn świetnie się spisywali. Zagłębie wygrało w karnych.

Następna kolejka odbędzie się w niedzielę, 21 stycznia. KH Energa podejmie tyszan (godz. 17), sanoczanie Unię (17), JKH zagra z Cracovią (17), a Zagłębie z GKS Katowice (18).

Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

34. kolejka TAURON Hokej Ligi

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

Valtola 23, Uimonen 27 - Starzyński 5, Górny 23, Martiska 28, Kolusz 35, Wajda 42, Ford 51

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Komorski 29, 31, Padakin 36, Komorski 60 – Huhdanpaa 53

PZU Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 1:2 w karnych (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)