37. kolejka TAURON Hokej Ligi. Piorunująca tercja JKH

3 miesiące temu | 26.01.2024, 20:58

W piątek, 26 stycznia odbyła się 37. kolejka TAURON Hokej Ligi. Znakomicie wypadł JKH GKS Jastrzębie, który pokonał KH Energa Toruń 10:0. Kapitalna była w wykonaniu gospodarzy zwłaszcza druga tercja, którą zespół prowadzony przez Roberta Kalabera, selekcjonera kadry narodowej, wygrał aż 7:0. Trzeci mecz z rzędu wygrali hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, bardzo dobre spotkanie rozegrało PZU Podhale Nowy Targ, a z kompletu punktów cieszyli się także zawodnicy GKS Tychy. Następna kolejka w niedzielę.

Pierwsza tercja w Jastrzębiu-Zdroju nie zapowiadała późniejszych wydarzeń. Po 20. minutach było 0:0. W drugiej tercji miejscowi zdobywali bramkę za bramką, w sumie strzelili siedem goli w ciągu dwunastu minut. W decydującej odsłonie dodali kolejne trafienia i pokonali Stalowe Pierniki 10:0. Najlepsze statystyki mieli Maciej Urbanowicz i Dominik Jarosz. Obaj zdobyli po dwie bramki i dorzucili po asyście. To było kolejne kapitalne spotkanie drużyny spod czeskiej granicy w tym roku.

Dziewięć goli zobaczyli kibice na Stadionie Zimowym w Tychach, ale ten mecz miał inne oblicze. Tyszanie pokonali Marmę Ciarko STS Sanok 6:3. Dublet zaliczył Christian Mroczkowski, który strzelił dwa gole w ciągu zaledwie 26 sekund.

Po raz trzeci z rzędu ze zwycięstwa cieszyli się hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Wicelider TAURON Hokej Ligi pokonał u siebie Zagłębie 5:1. Dublety zaliczyli Kalle Valtola i Andriy Denyskin.

Bardzo ciekawy był mecz w Krakowie, gdzie Pasy nie dały rady drużynie z Nowego Targu. Decydująca była pierwsza tercja, którą Szarotki wygrały 3:0.

Następna 38. kolejka odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia. W niej torunianie podejmą Cracovię (godz. 17), sanoczanie zmierzą się z Unią (godz. 17), GieKSa zagra z tyszanami (godz. 17), a Zagłębie sprawdzi formę JKH (godz. 18). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 10:0 (0:0, 7:0, 3:0)

Kolusz 22, Rajamaki 26, Jarosz 27, Kiełbicki 27, Zając 28, Arrak 32, Urbanowicz 34, Paś 45, Urbanowicz 52, Jarosz 58

GKS Tychy – Marma Ciarko STS Sanok 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Marzec 8, Komorski 20, Gościński 22, Mroczkowski 30 (dwie bramki), Marzec 60 – Bukowski 14, Viitanen 43, Miccoli 60

Re-Plast Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)