38. kolejka TAURON Hokej Ligi. Mistrz wygrał w dogrywce

3 miesiące temu | 28.01.2024, 20:24

W niedzielę, 28 stycznia odbyła się 38. kolejka TAURON Hokej Ligi. W hitowym meczu lider i obrońca tytułu GKS Katowice przy komplecie widzów pokonał GKS Tychy 4:3 po dogrywce. Kolejne przekonywujące zwycięstwo odnieśli zawodnicy JKH GKS Jastrzębie. Hokeiści KH Energa Toruń odżyli po piątkowej bardzo wysokiej porażce z JKH i wywalczyli komplet punktów w spotkaniu z Comarch Cracovią. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Marmę Ciarko STS Sanok, ale dopiero po dogrywce.

Spotkanie w Satelicie zgromadziło komplet widzów. Po pierwszej bramce dla gospodarzy na taflę kibice wrzucili setki maskotek w ramach akcji Teddy Bear Toss. Autorem trafienia był Kanadyjczyk Noah Delmas, który był później bohaterem meczu. Przy stanie 3:2 dla GieKSy w przedostatniej minucie przyjezdni grali bez bramkarza i doprowadzili do remisu. Strzelcem gola był Filip Komorski. W dogrywce złotą bramkę zdobył Delmas. Katowiczanie wygrali 4:3, a kibice entuzjastycznie przyjęli zwycięstwo swoich pupili.

W Sosnowcu miejscowi długo walczyli z JKH jak równy z równym, ale w trzeciej tercji goście włączyli piąty bieg. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera odniosła kolejne w tym roku bardzo przekonywujące zwycięstwo.

W Toruniu gospodarze odżyli po piątkowej porażce z JKH 0:10. Stalowe Pierniki zdobyły komplet punktów w starciu z Comarch Cracovią. Jedyne trafienie zaliczył Jakub Gimiński.

Bardzo wyrównane i ciekawe spotkanie oglądali widzowie w Sanoku. Marma Ciarko STS Sanok przegrała z mocną Unią dopiero w dogrywce.

GKS Katowice - GKS Tychy 4:3 po dogrywce (1:1, 1:0, 1:2, d. 1:0)

Delmas 17, Lethimaki 36, Koponen 45, Delmas 62 - Padakin 4, Bryk 45, Komorski 59

Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

Lindgren 14, Salo 35 - Izacky 10, Wajda 23, Spirko 35, Nalewajka 46, Urbanowicz 48, Rajamaki 50, Urbanowicz 57

KH Energa Toruń – Comarch Cracovia 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gimiński 34

Marma Ciarko STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:2 po dogrywce (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:1)