39. kolejka TAURON Hokej Ligi. Unia pokonała lidera!

3 miesiące temu | 01.02.2024, 20:45

W czwartek, 1 lutego odbyła się 39. kolejka TAURON Hokej Ligi. W ligowym hicie po pełnym emocji starciu wicelider Re-Plast Unia Oświęcim pokonał prowadzący w tabeli GKS Katowice. Komplet punktów zdobyły także JKH, Podhale i Zagłębie. Teraz czeka nas przerwa ligowa i bardzo ważny turniej dla Biało-Czerwonych, którzy w Sosnowcu zagrają w prekwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a jeszcze wcześniej, w poniedziałek rozegrają mecz kontrolny z Koreą Południową.

Na lodowisku w Oświęcimiu kibice oglądali widowiskowe bramki, zwroty akcji i pojedynki bokserskie, a wszystko rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. W czwartkowym spotkaniu gospodarze wychodzili na prowadzenie, a katowiczanie skrupulatnie odrabiali straty. W 52. minucie przy stanie 3:2 dla biało-niebieskich Mateusz Michalski doprowadził do remisu. Po 60. minutach było 3:3. Dogrywka trwała zaledwie 33 sekundy, bo tak szybko złotego gola strzelił Kalle Valtola.

JKH GKS Jastrzębie wygrał wysoko kolejny mecz, tym razem z Marmą Ciarko STS Sanok, która wystawiła młody skład. W bramce gości znakomicie spisał się Filip Świderski, który obronił 60 uderzeń! Dla ekipy z Jastrzębia-Zdroju to była piąta wygrana z rzędu. Podhale pokonało KH Energa, a Comarch Cracovia zanotowała kolejną porażkę. Tym razem Pasy przegrały u siebie z drużyną z Sosnowca.

Teraz czeka nas przerwa ligowa, podczas której będziemy emocjonować się meczami reprezentacji Polski. Już w poniedziałek w Sosnowcu Biało-Czerwoni rozegrają sparing z Koreą Południową, a w dniach 8-11 lutego w ArcelorMittal Park odbędzie się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026. Polacy zmierzą się z Estonią, Ukrainą i Koreą Południową.