4. Finał TAURON Hokej Ligi. Trzynaście goli w Oświęcimiu!

3 tygodnie temu | 07.04.2024, 23:31

W niedzielę, 7 kwietnia odbył się czwarty mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Na lodowisku w Oświęcimiu po kapitalnym spotkaniu Re-Plast Unia Oświęcim pokonała GKS Katowice 7:6 w dogrywce. W serii do czterech zwycięstw jest 2-2. Kolejny mecz w środę w katowickiej Satelicie. Starcie rozpocznie się o godz. 18:30 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Miejscowi objęli prowadzenie w pierwszej tercji po tym, jak wykorzystali przewagę 5 na 3. Na początku drugiej tercji, w ciągu niecałej minuty Unia zdobyła dwie bramki! Najpierw Erik Ahopelto wpakował krążek pod poprzeczkę, a później w zamieszaniu podbramkowym zimną krew zachował Elliot Lorraine. Biało-niebiescy prowadzili 3:0. Wtedy do roboty wzięli się katowiczanie, którzy zdobywali bramkę za bramką. W 32. min było 4:3 dla GieKSy! Dublety zaliczyli Joona Monto i Ryan Cook, a hokeiści Unii byli mocno zaskoczeni, bo jeszcze w 22. minucie prowadzili 3:0! Pod koniec tercji Sebastian Kowalówka wyrównał na 4:4. W ostatniej odsłonie ponownie bramkę zdobył Fin Ahopelto. Goście mieli duże problemy, rzadko strzelali, ale po świetnym podaniu Kacpra Maciasia, Olli Iisakka zaskoczył bramkarza Unii. Dalej trwała wymiana cios za cios i po zakończeniu trzeciej tercji było 6:6. W dogrywce tysiące kibiców uradował Ville Heikkinen, który był bohaterem tego arcyciekawego starcia.

Kolejne spotkanie w środę w Katowicach o godz. 18:30. Transmisja w TVP Sport.

4. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice 7:6 po dogrywce (1:0, 3:4, 2:2, d. 1:0)

Ackered 14, Ahopelto 21, Lorraine 22, Kowalówka 38, Ahopelto 42, Heikkinen 53, 67 – Cook 25, Monto 26, 32, Cook 32, Iisakka 49, Pasiut 54

Stan rywalizacji: 2-2