41. kolejka TAURON Hokej Ligi. Jedenaste zwycięstwo JKH

2 miesiące temu | 16.02.2024, 21:13

W piątek, 16 lutego odbyła się 41. kolejka TAURON Hokej Ligi. W hitowym starciu JKH GKS Jastrzębie znowu pokazał klasę. Drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera pokonała pewnie GKS Tychy 7:3 i wygrała siódmy mecz z rzędu, a jedenasty w tym roku! Wielkie emocje przeżywali kibice w Krakowie, gdzie GieKSa prowadziła po ośmiu minutach 3:0, a wygrała dopiero po dogrywce. Widzowie w Toruniu oglądali rzuty karne, zakończone wygraną Zagłębia Sosnowiec. Komplet punktów wywalczyło Podhale. Następna kolejka już w niedzielę.

W Jastrzębiu-Zdroju kibice znowu oklaskiwali wiktorię swojej drużyny, która ostatni mecz przegrała w połowie stycznia z... GKS Tychy. Wtedy rywale wygrali 2:1 w karnych. W piątek na Jastorze miejscowi zwyciężyli pewnie, już po pierwszej tercji prowadząc 3:1. Zwłaszcza trzeci gol, którego autorem był Maciej Urbanowicz, był szczególny. Gracz JKH uderzył niemal z zerowego kąta i umieścił krążek w siatce! Wszyscy się zastanawiali jak doświadczony hokeista zdobył bramkę. Jastrzębianie nie zwalniali tempa i wciąż strzelali bramki. Ostatecznie pokonali tyszan 7:3.

Wiele emocji wzbudziło spotkanie Comarch Cracovia – GKS Katowice. Po ośmiu minutach było 3:0 dla Ślązaków. W 47. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4! Po 60 minutach było 5:5, a w dogrywce złotego gola strzelił Olli Iisakka z Katowic. Podhale wygrało wysoko z Marmą Ciarko STS Sanok. W Toruniu gospodarze prowadzili, ale sosnowiczanie świetnie zagrali pod koniec, doprowadzili do remisu i wygrali w karnych.

W niedzielę, 18 lutego odbędzie się 42. kolejka, w której Unia zmierzy się z JKH, sanoczanie zagrają ze Stalowymi Piernikami, GieKSa z Podhalem oraz GKS Tychy z Cracovią. Wszystkie mecze niedzielne rozpoczną się o godz. 17 i wszystkie będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 7:3 (3:1, 4:1, 0:1)

Izacky 3, Zając 16, Urbanowicz 17, MacEachern 21, Ford 26, Zając 32, Bagin 39 – Padakin 6, Komorski 22, Tavi 43

Podhale Nowy Targ – Marma Ciarko STS Sanok 7:1 (2:0, 1:1, 4:0)

Cichy 18, Wielkiewicz 20, Neupauer 30, Lorraine 45, Wronka 47, 50, Tomasik 52 – Miccoli 32

Comarch Cracovia – GKS Katowice 5:6 po dogrywce (0:3, 2:1, 3:1, d. 0:1) Aapo 26, Raska 27, Brynkus 44, Raska 47, Jalasvaara 60 - Monto 4, Michalski 7, Iisakka 8, Olsson 29, Marklund 60, Iisakka 64

KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec 3:4 po karnych (2:1, 1:0, 0:2, d. 0:0, k. 0:1)

Kogut 11, Johannson 17, Huhtela 33 – Bernacki 20, Krężołek 47, Lindgren 57, Tyczyński 65