44. kolejka PHL. Comarch Cracovia mistrzem sezonu regularnego

1 rok temu | 17.02.2023, 21:25

W piątek, 17 lutego odbyła się przedostatnia kolejka sezonu zasadniczego 2022/23. Po bardzo zaciętym spotkaniu Pasy pokonały drużynę z Sanoka i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli PHL przed rozpoczynającą się 22 lutego fazą play-off. Na Stadionie Zimowym w Tychach gospodarze przegrali z JKH, a GieKSa wygrała w karnych z Zagłębiem. Te rozstrzygnięcia sprawiły, że katowiczanie wskoczyli na 3. miejsce w tabeli kosztem tyszan. W niedzielę ostatnia kolejka sezonu regularnego.

Pasy wygrały kolejne spotkanie, ale lider trafił na bardzo dobrze dysponowanego rywala. Na lodowisku w Krakowie kibice oglądali aż 11 goli. Po 58 sekundach meczu było 2:0 dla podopiecznych Rudolfa Rohacka, ale później goście z Sanoku zaczęli odrabiać straty. Na niecałe 5 minut przed końcem trzeciej tercji na tablicy świetlnej widniał wynik 5:5. Decydującego gola strzelił reprezentant Polski Alan Łyszczarczyk, który niedawno wrócił z Czech i wzmocnił krakowski team.

Czwartą wygraną z rzędu odniosła Tauron Re-Plast Unia Oświęcim. Biało-niebiescy mieli jednak jeszcze trudniejszą przeprawę niż lider rozgrywek. Starcie z KH Energa Toruń zakończyło się w dogrywce. Złotego gola strzelił Alexander Szczechura. Wiadomo już, że Unia z drugiego miejsca przystąpi do gry w play-offach.

Bardzo wyrównany i emocjonujący był także mecz w Satelicie. GieKSa pokonała Zagłębie Sosnowiec, ale dopiero w karnych. Podopieczni Jacka Płachty wskoczyli na 3. miejsce w tabeli i zepchnęli na 4. pozycję tyszan. Na Stadionie Zimowym lepszy był zespół z Jastrzębia-Zdroju. Po 48. minutach JKH prowadził aż 4:0. Końcówka należała do miejscowych, którzy strzelili trzy gole, ale na doprowadzenie do remisu nie było już ich stać.

W niedzielę po zakończonych spotkaniach dowiemy się, jakie będą pary ćwierćfinałowe. Zostaną one ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika będzie miała drużyna z miejsca pierwszego, następnie drugiego i trzeciego.

Mecze ćwierćfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 22 lutego a najpóźniej zakończą się 7 marca. Spotkania półfinałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 9 marca a najpóźniej zakończą 22 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 25 kwietnia, a najpóźniej zakończą 6 kwietnia. Mecze o 3. miejsce (do 2. zwycięstw) rozpoczną się 27 marca, a najpóźniej zakończą 31 marca.

44 kolejka Polskiej Hokej Ligi

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)

Komorski 53, Nilsson 58, Jeziorski 59 - Sevcenko 7, R. Nalewajka 31, Hugo Jansons 33, Kostek 48

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 w karnych (0:2, 2:0, 0:0, d. 0:0 k. 2:0)

Kolusz 39, Hitosato 37, Pasiut 65 - Friberg 8, Kotlorz 10

Re-Plast Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:3 po dogrywce (1:0, 2:1, 0:2, d. 1:0)

Cichy 5, Sołtys 33, Da Costa 35, Szczechura 65 – Szucs 33, Maćkowski 48, Jaworski 52

Comarch Cracovia – Marma Ciarko STS Sanok 6:5 (2:3, 3:0, 1:2)

Rac 1, Kapica 1, Wronka 27, Nemec 35, Jezek 37, Łyszczarczyk 57 – Makela 3, Ahoniemi 17, 19, J. Lorraine 47, Makela 56