44. kolejka TAURON Hokej Ligi. Twarda batalia w Jastrzębiu-Zdroju

2 miesiące temu | 25.02.2024, 19:36

W niedzielę, 25 lutego odbyła się przedostatnia kolejka sezonu regularnego. Mnóstwo emocji dostarczył kibicom mecz na Jastorze, gdzie JKH wygrał z Comarch Cracovią w dogrywce. Unia po zaciętym starciu pokonała Podhale i zapewniła sobie drugie miejsce przed play-offem. Z kolei wygrana GKS Tychy ze Stalowymi Piernikami dała Ślązakom trzecią pozycję w tabeli. Swój mecz wygrał także lider GKS Katowice. W najbliższy wtorek czeka nas ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, a już 1 marca rusza play-off.

Na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju po trzech tercjach było 3:3. W dogrywce szybko wynik rozstrzygnął Tuuka Rajamaki, który po minucie i 24 sekundach wpakował krążek do siatki. W Oświęcimiu zanim rozpoczął się mecz klub uhonorował Waldemara Klisiaka. Wychowanek Unii, który siedem razy zdobył z klubem mistrzostwo Polski, jako pierwszy zawodnik znalazł się w Oświęcimskiej Galerii Chwały. Klisiak z zaciekawieniem obserwował niedzielne spotkanie, bo Szarotki postawiły się wiceliderowi rozgrywek. Ostatecznie gospodarze wygrali 5:3.

Tyszanie szybko zabrali się do roboty w spotkaniu z KH Energa. Po niewielu ponad 30 minutach było 4:0. Dublety zaliczyli w zespole tyskim Bartłomiej Jeziorski a w ekipie z Torunia Ruslan Bashirov. W derbach województwa śląskiego znowu górą GKS Katowice, który pokonał Zagłębie.

W najbliższy wtorek czeka nas ostatnia kolejka sezonu zasadniczego, a od 1 marca rusza play-off. We wtorek, 27 lutego Podhale zagra z JKH, torunianie z Unią, Zagłębie z tyszanami, a Marma Ciarko z GieKSą. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 18:30 i będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 4:3 po dogrywce (0:0, 1:1, 2:2, d. 1:0)

Arrak 33, Spirko 47, Bagin 50, Rajamaki 62 – Berling 35, Bezwiński 45, Lundgren 53

Re-Plast Unia Oświęcim – PZU Podhale Nowy Targ 5:3 (2:2, 3:1, 0:0)

Sołtys 7, Dziubiński 11, Trkulja 33, Uimonen 38, Trkulja 40 – Szczechura 15, Szczerba 19, Szczechura 26

GKS Tychy – KH Energa Toruń 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)