Igrzyska Młodzieży. Zwycięstwo z Austrią!

3 miesiące temu | 23.01.2024, 11:39

W ostatnim meczu grupowym w Igrzyskach Młodzieży młodzi hokeiści rozegrali świetny mecz. W Gangwon po zaciętym spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali wicelidera Austrię 3:2. Bilans drużyny w YOG 2024 prowadzonej przez Tobiasza Bigosa to 4 zwycięstwa i 3 porażki. Ostatecznie Kadra U16 uplasowała się w Igrzyskach Młodzieży na dobrym 5. miejscu.

W spotkaniu z Austrią po pierwszej tercji rywale prowadzili 1:0. Nasz zespół grał bardzo uważne w obronie i próbował atakować, przyniosło to skutek. Do trzeciej tercji drużyna wychodziła przy wyniku 1:1 i w decydującej odsłonie wbiła jeszcze dwie bramki, tracąc tylko jedną.

Statystyki meczu - LINK

Na inaugurację Igrzysk Polacy przegrali wysoko z Kazachstanem 8:18, ale potem bardzo dobrze sobie radzili. W  niedzielę w jednym dniu odnieśli dwa zwycięstwa, z Chińskim Tajpej 10:8 i z Hiszpanią 10:5. W poniedziałek pokonali Wielką Brytanię 17:7, a później przegrali z Danią 7:11. We wtorek polegli po dobrym spotkaniu liderowi i kandydatowi do złotego medalu, drużynie Łotwy 3:8 oraz wygrali z Austrią 3:2. Ostatecznie zespół uplasował się na 5. pozycji.