MŚ U18. Kolejne wysokie zwycięstwo Polaków

2 tygodnie temu | 20.04.2024, 18:55

W sobotę, 20 kwietnia Biało-Czerwoni rozegrali swój trzeci mecz w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA. Nasz zespół pokonał Rumunię 7:0 i prowadzi w tabeli. W niedzielę o godz. 20:00 w ArcelorMittal Park w Sosnowcu spotkanie z Holandią,

Decydują w tym spotkaniu była druga tercja, bo w pierwszych 20 minutach Rumunii dobrze się bronili i bramki nie padły, ale później nasz zespół grał jak z nut. Liczna publiczność oglądała szybkie i skuteczne akcje. Strzelanie rozpoczął w 21. min Matthew McGovern. Po 40 minutach Biało-Czerwoni prowadzili 5:0. W ostatniej tercji wciąż nasz zespół kontrolował spotkanie i zdobywał kolejne bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 7:0. Na pochwały zasłużył także bramkarz Igor Tyczyński, który zachował czyste konto.

W niedzielę o godz. 20:00 bardzo ważny mecz z Holandią, która dobrze sobie radzi w mistrzostwach. Wejściówki do kupienia pod linkiem -POLSKA - HOLANDIA
Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, do którego należą butelkomaty.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest także Partnerem Instytucjonalnym Mistrzostw. Gospodarzami imprezy są z kolei Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Polska – Rumunia 7:0 (0:0, 5:0, 2:0)

Matthew McGovern 21, Rafał Drabik 26, Tymoteusz Petrażycki 32, Adam Sawicki 33, Jakub Onak 38, Bartłomiej Stolarski 46, Matthew McGovern 59