MŚ U18. Polacy bardzo wysoko pokonali Serbię

1 tydzień temu | 18.04.2024, 22:13

W czwartek, 18 kwietnia Biało-Czerwoni rozegrali swój drugi mecz w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA. Po widowiskowym meczu nasza drużyna wygrała z Serbią aż 10:1 i prowadzi w tabeli. W piątek dzień przerwy, a w sobotę o 16:30 w ArcelorMittal Park w Sosnowcu rywalem Polaków będzie Rumunia.

Niespodziewanie początek należał do Serbów, którzy w 6. min objęli prowadzenie. Nasz zespół zaczął jednak odrabiać straty, a później mocno przyspieszył. W 14. min Bartłomiej Stolarski wyrównał, a pod koniec pierwszej tercji kibiców ucieszył skuteczny strzał Adama Sawickiego. W 33. min widzowie oklaskiwali indywidualną akcję Kacpra Niemczyka, który poradził sobie z obrońcami i bramkarzem. Zaledwie 50 sekund później ponownie Stolarski strzelił gola. Trwał festiwal strzelecki zespołu prowadzonego przez Andreia Gusowa. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:1.

W sobotę o godz. 16:30 Polacy zagrają z Rumunią. Spotkanie będzie transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, do którego należy osiem butelkomatów stojących na terenie Sosnowca. Jeden z nich znajduje się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Park (lista wszystkich automatów znajduje się na stronie internetowej mpgo.sosnowiec.pl).

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest także Partnerem Instytucjonalnym Mistrzostw. Gospodarzami imprezy są z kolei Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Polska – Serbia 10:1 (2:1, 4:0, 2:0)

Bartłomiej Stolarski 14, Adam Sawicki 20, Kacper Niemczyk 33, Bartłomiej Stolarski 34, Patryk Hanzel 39, Wiktor Zając 40, Filip Wojciechowski 43, Matthew McGovern 53, Adam Sawicki 54, Rafał Drabik 58 - Martinovic 6