Świetnie widowisko w Krynicy-Zdroju! Tyszanie zagrają w finale PP

4 miesiące temu | 29.12.2023, 19:54

W piątek, 29 grudnia w Hali Lodowej w Krynicy-Zdroju odbył się drugi mecz półfinałowy Pucharu Polski. Po bardzo widowiskowym spotkaniu GKS Tychy pokonał Re-Plast Unię Oświęcim 6:3, chociaż po pierwszej tercji przegrywał 0:2. Viktar Turkin zaliczył hattricka. W sobotę o godz. 17:30 rozpocznie się finał, w którym tyszanie zagrają z JKH GKS Jastrzębie. Mecz będzie transmitowany w TVP Sport.

W piątkowym starciu Unia objęła prowadzenie w 9. minucie. Bramkę zdobył mierzący blisko dwa metry wzrostu reprezentant Ukrainy Andrij Denyskin. Pod koniec pierwszej tercji obrońca Miłosz Noworyta trafił z dystansu. Unia w pierwszych 20 minutach miała jeszcze kolejną znakomitą szansę, ale Henry Karjalainen nie wykorzystał karnego.

Metamorfoza tyszan

Druga odsłona należała do tyszan, którzy zdobyli kontaktową bramkę w 33. min - jej autorem był Bartłomiej Jeziorski, a cztery minuty później Viktar Turkin wyrównał na 2:2. Minęło zaledwie 25 sekund i Unia wyszła na prowadziła 3:2, po tym jak Kalle Valtola trafił w okienko bramki. To tyszan wcale nie zniechęciło i w 38. minucie było już 3:3, a z bramki cieszył się Olli Kaskinen. Trzecia tercja należała już zdecydowanie do obrońców Pucharu Polski, bramki zdobyli Radosław Galant oraz dwukrotnie Vitkar Turkin, który zakończył spotkanie z hattrickiem.

Starcie gigantów

W sobotnim finale tyszan czeka starcie z JKH GKS Jastrzębie, który w czwartek w pierwszym półfinale pokonał GKS Katowice 2:1 w karnych. To będzie starcie gigantów Pucharu Polski. GKS Tychy, który dotychczas dziewięciokrotnie zdobył Puchar Polski, nigdy nie przegrał spotkania finałowego. JKH cztery razy grało w finale i za każdym razem zwyciężyło.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego. Gospodarzami wydarzenia są Miasto Krynica-Zdrój, burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba i MOSiR w Krynicy-Zdroju, a Partnerami: Tauron (Sponsor Polskiego Związku Hokeja na Lodzie), Toyota Czajka i Senactive (Partnerzy Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie) oraz Huta Łabędy (Partner Wydarzania) i RMF (Partner Medialny Reprezentacji Polski w Hokeju na Lodzie).