TAURON Hokej Liga: GieKSa wciąż niepokonana u siebie

4 miesiące temu | 08.12.2023, 21:07

W piątek, 8 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie 26. kolejki TAURON Hokej Ligi. W Satelicie lider rozgrywek GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:1. Wcześniej w czwartek zostały rozegrane trzy mecze wspomnianej kolejki. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach do 20 grudnia. W tym czasie reprezentacja Polski seniorów, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity w Ostrawie, zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry.

Dzisiaj w Katowicach wszystko rozstrzygnęło się w drugiej tercji, w której wpadły trzy bramki. Najpierw bramkę zdobył Arkadiusz Karasiński z Zagłębia Sosnowiec. Wyrównał Ben Sokay, a gola na wagę trzech punktów strzelił Olli Iisakka. W tym sezonie ekipa z Katowic wygrała wszystkie mecze na własnym lodowisku.

W czwartek odbyły się trzy mecze 26. kolejki TAURON Hokej Ligi. GKS Tychy pokonał KH Energa 3:0, Re-Plast Unia Oświęcim wygrała z Marmą Ciarko STS Sanok 4:3, a Comarch Cracovia zwyciężyła z JKH 5:1. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach do 20 grudnia. W tym czasie reprezentacja Polski seniorów, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity w Ostrawie, zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry.

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)