TAURON Metropolia Silesia. Dwa zwycięstwa z Węgierkami

3 miesiące temu | 14.01.2024, 16:47

To był bardzo udany weekend dla reprezentacji Polski, która występuje w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet, pod szyldem TAURON Metropolia Silesia. W sobotę Polki pokonały MAC Budapest 2:1, a w niedzielę w rewanżowym spotkaniu zwyciężyły 5:2. W tabeli EWHL Hokejowe Orlice plasują się na drugim miejscu.

Sobotni mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Na początku spotkania krążek do bramki wpakowała Małgorzata Zakrzewska. Rywalki wyrównały w drugiej tercji. W trzeciej odsłonie nie padły bramki, a w dogrywce złotego gola tuż przed końcową syreną strzeliła Klaudia Chrapek.

Niedzielny mecz rozpoczął się niekorzystnie dla naszego zespołu. W 51. sekundzie Olivia Atkinson zdobyła bramkę, później jednak na tafli dominowały Hokejowe Orlice. Po dwóch tercjach było 4:1 dla Polek. Gole strzeliły Alicja Mota, Małgorzata Zakrzewska, Ida Talanda i Olivia Tomczok. W trzeciej tercji wynik podwyższyła jeszcze Wiktoria Dziwok. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Warto przypomnieć, że we wrześniu ubiegłego roku Polska Organizacja Turystyczna zawarła umowę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie. Okazją do promocji atrakcyjności turystycznej Polski za granicą są występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL.

TAURON Metropolia Silesia – MAC Budapeszt 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)