Turniej kwalifikacyjny do igrzysk: Polska przegrała z Austrią

3 lata temu | 29.08.2021, 18:03

W niedzielę reprezentacja Polski zakończyła w Bratysławie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Dzisiaj Biało-Czerwoni przegrali z Austrią 1:4. Jedynego gola dla naszej reprezentacji strzelił Maciej Urbanowicz.

W pierwszym meczu turnieju po bardzo dobrym spotkaniu podopieczni Roberta Kalabera pokonali Białoruś 1:0, później przegrali po ambitnej walce ze Słowacją 1:5, a w niedzielę na zakończenie turnieju przegrali z Austrią 1:4.

Dzisiejsza konfrontacja dobrze rozpoczęła się dla rywali, którzy w 5. minucie zdobyli bramkę po szybkiej kontrze. Krążek do siatki wpakował Manuel Ganahl. Siedem minut później nasza drużyna przeprowadziła skuteczną akcję.

Maciej Urbanowicz świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, uderzając między parkanami. Asysty zaliczyli Marcin Kolusz i Alan Łyszczarczyk. Pod koniec pierwszej tercji gola strzelił Austriak Brian Lebler. Ten zawodnik zakończył mecz z trzema gola a Austriacy wygrali 4:1. Ostatecznie Polska uplasowała się na 4. miejscu w turnieju.

Polska – Austria 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Urbanowicz 12 - Ganahl 5, Lebler 20, 35, 54

Polska: Murray – Ciura, Kolusz; Komorski Chmielewski, Dziubiński – Kostek, Wajda; Zygmunt, Wronka, Pasiut – Górny, Bryk; Urbanowicz, Paś, Łyszczarczyk – Wanacki, Kameneu, Przygodzki, Starzyński, Michalski. Trener: Kalaber

Austria: Kickert – Unterweger, Strong; Hundertpfund, Ganahl, Schneider – Schumnig, Pallestrang; Baumgartner, Herburger, Raffl - Rossi, Zwerger; Lebler, Wolf, Zundel – Huber, Hackl; Haudum, Obrist, Wukovits. Trener: Bader