Turniej prekwalifikacyjny do igrzysk. Zwycięstwo Polaków na inaugurację

2 miesiące temu | 08.02.2024, 18:49

W czwartek, 8 lutego w ArcelorMittal Park w Sosnowcu rozpoczął się turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W premierowym spotkaniu Polacy pokonali Estonię 4:0. W piątek Biało-Czerwoni zagrają z Ukrainą (godz. 20:15), a w niedzielę na zakończenie rywalizacji z Koreą Południową (godz. 20:15). Do dalszej fazy awansuje tylko zwycięzca. W portalu KupBilet.pl są jeszcze bilety na piątkowe i niedzielne mecze Biało-Czerwonych. Spotkania naszych reprezentantów transmituje na żywo TVP Sport.

W pierwszej tercji Biało-Czerwoni przeważali, byli bardziej aktywni, oddali 16 strzałów przy 5 rywali, ale ani razu nie zdołali pokonać bramkarza rywali. W 28. min kibiców uradował Filip Komorski, uderzając z bliska pod poprzeczkę. Cztery minuty później wynik podwyższył Mateusz Michalski. Na początku trzeciej tercji krążek w bramce umieścił Dominik Paś, a pod koniec spotkania wynik ustalił Jakub Wanacki.

Czyste konto

W bramce trener Robert Kalaber postawił na Davida Zabolotnego, który w poniedziałek w sparingu z Koreą Południową rozegrał dwie tercje (w pierwszej tercji w meczu kontrolnym bronił Maciej Miarka). Zabolotny bardzo udanie zastąpił pierwszego bramkarza kadry Johna Murray'a, który nie zdążył wyleczyć kontuzjowanego barku. Golkiper został wybrany najlepszym graczem polskiej drużyny.

W piątek poprzeczka będzie zawieszona wyżej, bo rywalem naszego zespołu będzie Ukraina. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:15. Zwycięzca prekwalifikacji w Sosnowcu awansuje do turnieju, którego stawką będzie bezpośredni awans do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech.

Bilety na mecze

Bilety na mecze Polaków można jeszcze kupić w portalu KupBilet.pl. Wejściówki na mecze z Ukrainą i Koreą Południową są w cenie 80 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy). Bilety w kasie przed meczem będzie można kupić w cenie wyższej o 20 zł.

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia

Gospodarzami prekwalifikacji są Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Partnerem instytucjonalnym Ministerstwo Sportu i Turystyki, a Partnerami TAURON Polska Energia S.A., PESA, Toyota Czajka i Senactive. Podczas turnieju, w roli Sponsora Strategicznego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie debiutuje także Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier. Wszystkie spotkania reprezentacji Polski w Turnieju Prekwalifikacyjnym w Sosnowcu pokaże na żywo TVP Sport.

Turniej Prekwalifikacyjny w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Czwartek, 8 lutego

POLSKA – ESTONIA 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Komorski 28, Michalski 32, Paś 42, Wanacki 60

POLSKA: Zabolotny - Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka - Ciura, Jaśkiewicz; Paś, Wałęga, Zygmunt - Wanacki, Dronia; Kolusz, Dziubiński, Jeziorski - Zieliński, Horzelski; Komorski, Galant, Michalski. Trener: Kalaber

ESTONIA: Koitmaa – Kulintsev, Ossipov; Rooba, Jurgens, Vittanen – Sildre, Kookmaa – Vasjonkin, Arrak, Appelberg – Tammeorg, Lahesalu; Kiik, Aleksandrov, Lovkov – Luht; Puzakov, Fedorovits, Romanov; Fursa. Trener: Skirko

Harmonogram Turnieju Prekwalifikacyjnego w Sosnowcu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich:

Polska – Estonia 4:0

Korea Południowa – Ukraina, godz. 20:00