W rewanżu z Brytyjczykami porażka Polaków w karnych

1 tydzień temu | 27.04.2024, 22:51

W sobotę, 27 kwietnia w Nottingham reprezentacja Polski rozegrała rewanżowy mecz z Wielką Brytanią. Biało-Czerwoni grali dynamicznie i twardo, a najlepszym polskim zawodnikiem na tafli był bramkarz David Zabolotny. Spotkanie zakończyło się wygraną rywali 2:1 w karnych. Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Krystian Dziubiński. Przed mistrzostwami świata elity naszą drużynę czekają jeszcze wyjazdowe spotkanie ze Słowacją 3 maja oraz mecz z Danią 7 maja w Sosnowcu.

Mecz miał inny przebieg niż piątkowe spotkanie w Leeds przegrane przez nasz zespół 1:3. Po dwóch tercjach było 0:0. Bardzo dobrze w bramce spisywał się David Zabolotny, który wybronił sporo trudnych strzałów. Aktywni byli także nasi napastnicy: Krystian Dziubiński, Patryk Wronka, Aron Chmielewski, czy Krzysztof Maciaś. Sporo było dynamicznych akcji, twardych starć przy bandach. Nasi nie odpuszczali, a w Motorpoint Arena głośno było słychać polskich kibiców. W trzeciej tercji Brett Perlini wpakował krążek do bramki, w 58. min wyrównał Krystian Dziubiński po podaniu Patryk Wronki. Po 60. minutach było 1:1. W dogrywce bramki nie padły, a długo trwająca seria rzutów karnych zakończyła się wynikiem 2:1 dla Brytyjczyków. W serii najazdów bramkarza rywali pokonał Mateusz Michalski.

Przed mistrzostwami świata elity w Ostrawie Polaków czekają jeszcze spotkania ze Słowacją, 3 maja w Żilinie oraz z Danią, 7 maja w Sosnowcu. Wejściówki na mecz z Danią są wciąż do kupienia pod linkiem – POLSKA – DANIA

Wielka Brytania – Polska 2:1 w karnych (0:0, 0:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:1)

Perlini 50, Critchlow 65 – Dziubiński 58

WIELKA BRYTANIA: Bowns – Tetlow, Richardson; Kirk, C. Neilson, L. Neilson – Ruopp, Phillips; Perlini, Lake, Betteridge – Batch, Clements; Critchlow, Lachowicz, Curran – Halbert, Mosey; Shudra, Duggan, Norris.

POLSKA: Zabolotny (Murray) – Wajda, Kruczek; Chmielewski, Dziubiński, Wronka – Ciura, Bryk; Paś, Wałęga, Zygmunt – Dronia, Kostek; Urbanowicz, Smal, Michalski – Wanacki, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Starzyński, Krężołek.