5. kolejka PHL. Ważne zwycięstwa Unii i GieKSy

2 lata temu | 18.09.2022, 21:01

W Tychach gospodarze musieli uznać wyższość Re-Plast Unii Oświęcim. W starciu pucharowiczów lepsza GieKSa. Wysokie zwycięstwo odniósł KH Energa Toruń, a sanoczanie zdobyli trzy punkty po ciężkiej przeprawie.

To był bardzo udany weekend dla drużyny z Oświęcimia. W piątek pokonała JKH GKS Jastrzębie 3:0, a w niedzielę mocny GKS Tychy 4:2. Biało-Niebiescy lepiej grali w obronie oraz pokazali, że potrafią dobrze wychodzić z kontry. Jedną z bramek dla Unii zdobył Michael Cichy, były gracz tyskiego zespołu. Przed meczem Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport, wręczył pamiątkowe zdjęcia Cichemu i Alexandrowi Szczechurze. Obaj spędzili w Tychach pięć sezonów.

W Krakowie zmierzyły się dwie nasze drużyny, które rywalizują w Hokejowej Lidze Mistrzów. Po dwóch wyrównanych tercjach, decydująca należała do katowiczan. Świetnie układała się współpraca Bartosza Fraszki i Grzegorza Pasiuta. Pierwszy strzelił gola i zaliczył dwie asysty, a kapitan zdobył bramkę oraz miał asystę.

Torunianie rozegrali bardzo dobry mecz i pewnie pokonali Podhale. Już po 30 minutach Stalowe Pierniki prowadziły 5:0. Miejscowi kibice mieli sporo powodów do radości. Nowotarżanie mieli spore problemy, w 35. minucie Martin Przygodzki nie wykorzystał rzutu karnego. Bramkarz Ervins Mustukovs zachował czyste konto, a KH Energa wygrał 7:0. We wtorek zawodników z grodu Kopernika czeka zaległe starcie 1. kolejki z Cracovią.

Bardzo zacięty był mecz w Sanoku, gdzie miejscowi pokonali Zagłębie Sosnowiec 2:1. Już we wtorek Marmę Ciarko STS czeka zaległy mecz 1. kolejki w Tychach.