Przed 14. kolejką TAURON Hokej Ligi. GieKSa kontra JKH

18 godzin temu | 16.10.2024, 19:41

W piątek, 18 października odbędzie się 14. kolejka TAURON Hokej Ligi. Sporych emocji spodziewamy się w meczu GKS Katowice z JKH GKS Jastrzębie. W pierwszej rundzie katowiczanie wygrali 5:3. Unia, która odpadła z Hokejowej Ligi Mistrzów, zmierzy się ze Stalowymi Piernikami. Ciekawie zapowiadają się także mecze w Sanoku i Sosnowcu. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Dotychczas Katowiczanie i JKH zgromadzili tyle samo punktów – 21. W bezpośrednim starciu lepsi jednak byli podopieczni Jacka Płachty. W drugiej połowy września na Jastorze GieKSa wygrała 5:3. Decydująca była druga tercja, w której było 4:0 dla gości. W meczu Unia – KH Energa faworytem są mistrzowie Polski, którzy w środę pożegnali się z Hokejową Ligą Mistrzów. Debiutant w elitarnych rozgrywkach wypadł naprawdę dobrze. Do ostatniej kolejki walczył o awans do fazy pucharowej. W sześciu meczach mistrz Polski zdobył 8 punktów – wywalczył komplet punktów w meczach z KAC Klagenfurt i Straubing Tigers oraz przegrał dopiero w dogrywce z Ilves Tampere i RB Salzburg.

Natomiast w Sanoku miejscowi podejmą Cracovię, a na lodowisku w Sosnowcu EC Będzin Zagłębie zagra z Podhalem.

Mecze TAURON Hokej Ligi są transmitowane na żywo na platformie polskihokej.tv. Aktualności, skróty oraz materiały wideo są publikowane na oficjalnej stronie www.polskihokej.eu.